ПРИЛОГ I
Строго заштићене врсте које се налазе на Додацима CITES конвенције и на Додатку А Уредбе Комисије (ЕЗ) бр. 750/2013 од 29. јула 2013. године која допуњује Уредбу Савета (ЕЗ) бр. 338/97 о заштити врста дивље фауне и флоре регулисањем њихове трговине
FAUNA – ЖИВОТИЊЕ |
||||
CHORDATA – ХОРДАТА |
||||
MAMMALIA – СИСАРИ |
||||
РЕД |
ПОРОДИЦА |
ВРСТА |
ВРСТА |
НАПОМЕНА |
ARTIODACTYLA (ПАПКАРИ) |
Antilocapridae(Вилороге антилопе) |
Antilocapra americana (само популација у Мексику; ни једна друга популација није укључена у Прилоге овог правилника) |
Вилорога антилопа |
(I) |
Bovidae (Говеда) |
Addax nasomaculatus |
Адакс антилопа |
(I) |
|
Bos gaurus (искључујући одомаћени облик познат као Bos frontalis, на који се одредбе овог Правилника не односе) |
Гаур |
(I) |
||
Bos mutus (искључујући одомаћени облик познат као Bos grunniensis, на који се одредбе овог правилника не односе) |
Јак |
(I) |
||
Bos sauveli |
Купреј |
(I) |
||
Bubalus depressicornis |
Аноа |
(I) |
||
Bubalus mindorensis |
Филипинска аноа (тамарау) |
(I) |
||
Bubalus quarlesi |
Планинска аноа |
(I) |
||
Capra falconeri |
Маркхор |
(I) |
||
Capricornis milneedwardsii |
Кинески серов |
(I) |
||
Capricornis rubidus |
Црвени серов |
(I) |
||
Capricornis sumatraensis |
Суматрански серов |
(I) |
||
Capricornis thar |
Хималајски серов |
(I) |
||
Cephalophus jentinki |
Џентинков дујкер |
(I) |
||
Gazella cuvieri |
Кивијеова газела |
(I) |
||
Gazella leptoceros |
(I) |
|||
Hippotragus niger variani |
Сабљаста антилопа (подврста variani –џиновска сабљаста антилопа) |
(I) |
||
Naemorhedus baileyi |
Црвени горал |
(I) |
||
Naemorhedus caudatus |
Дугорепи горал |
(I) |
||
Naemorhedus goral |
Горал |
(I) |
||
Naemorhedus griseus |
Кинески горал |
(I) |
||
Nanger dama |
Дама газела |
(I) |
||
Oryx dammah |
(I) |
|||
Oryx leucoryx |
Арапски орикс |
(I) |
||
Ovis ammon hodgsonii |
Аргали овца (подврстаhodgsonii –тибетански аргали) |
(I) |
||
Ovis ammon nigrimontana |
Аргали овца (подврстаnigrimontana –аргали са Кара Тауа) |
(I) |
||
Ovis orientalis ophion |
Кипарски муфлон |
(I) |
||
Ovis vignei vignei |
Авганистански уријал |
(I) |
||
Pantholops hodgsonii |
Ћиру |
(I) |
||
Pseudoryx nghetinhensis |
Сиола |
(I) |
||
Rupicapra pyrenaica ornata |
Пиринејска дивокоза (подврста ornata) |
(II) |
||
Camelidae(Камиле и ламе) |
Vicugna vicugna (изузевши популације у Аргентини [популације у покрајинама Jujuy и Catamarca, и полузатворене популације Jujuy, Salta, Catamarca, La Rioja и San Juan]; Боливији [цела популација]; Чилеу [популација регије Primera]; Перуу [цела популација]; и Еквадору [цела популација], које су укључене у Прилог II овог правилника) |
Викуња |
(I) |
|
Cervidae(Јелени) |
Axis calamianensis |
Каламијански јелен |
(I) |
|
Axis kuhlii |
Кулијев јелен |
(I) |
||
Axis porcinus annamiticus |
Свињски јелен |
(I) |
||
Blastocerus dichotomus |
Мочварни јелен |
(I) |
||
Cervus elaphus hanglu |
Јелен обични (подврста hanglu) |
(I) |
||
Dama dama mesopotamica |
Персијски јелен лопатар |
(I) |
||
Hippocamelus spp. |
Гвемали |
(I) |
||
Muntiacus crinifrons |
Црни мунтјак |
(I) |
||
Muntiacus vuquanghensis |
Џиновски мунтјак |
(I) |
||
Ozotoceros bezoarticus |
Пампаски јелен |
(I) |
||
Pudu puda |
Пуду |
(I) |
||
Rucervus duvaucelii |
Барашинга јелен |
(I) |
||
Rucervus eldii |
Елдијев јелен |
(I) |
||
Moschidae |
Moschus spp. (само популације у Авганистану, Бутану, Индији, Мијанмару, Непалу и Пакистану; све друге популације су укључене у Прилог II овог правилника) |
Мошусни јелени |
(I) |
|
Suidae (Свиње) |
Babyrousa babyrussa |
Бабируса |
(I) |
|
Babyrousa bolabatuensis |
(I) |
|||
Babyrousa celebensis |
(I) |
|||
Babyrousa togeanensis |
(I) |
|||
Sus salvanius |
Патуљаста свиња |
(I) |
||
Tayassuidae(Пекарији) |
Catagonus wagneri |
Чако пекари |
(I) |
|
CARNIVORA (МЕСОЈЕДИ) |
Ailuridae |
Ailurus fulgens |
Мали (црвени) панда |
(I) |
Canidae (Пси) |
Canis lupus (све популације, осим оних у Шпанији северно од реке Дуеро и Грчкој северно од 39-те паралеле. Популације у Бутану, Индији, Непалу и Пакистану наведене су у Додатку I Конвенције; све друге популације су наведене у Додатку II). Одредбе овог правилника не односе се на Canis lupus familiaris и на Canis lupus dingo. |
Вук |
(I/II) |
|
Canis simensis |
Етиопски вук |
|||
Speothos venaticus |
Колумбијски дивљи пас |
(I) |
||
Felidae (Мачке) |
Acinonyx jubatus (одобрене су следеће извозне квоте за живе примерке и ловачке трофеје: Боцвана: 5; Намибија: 150; Зимбабве: 50. Трговина тим примерцима подлеже одредбама члана 3. овог правилника) |
Гепард |
(I) |
|
Caracal caracal (само популација у Азији; све су друге популације укључене у Прилог II овог правилника) |
Каракал (пустињски рис) |
(I) |
||
Catopuma temminckii |
Азијска златна мачка |
(I) |
||
Felis nigripes |
Црнонога мачка |
(I) |
||
Felis silvestris |
Дивља мачка |
(II) |
||
Leopardus geoffroyi |
Жофројева мачка |
(I) |
||
Leopardus jacobitus |
Андска планинска мачка |
(I) |
||
Leopardus pardalis |
Оцелот |
(I) |
||
Leopardus tigrinus |
Тиграста мачка |
(I) |
||
Leopardus wiedii |
Маргеј |
(I) |
||
Lynx lynx |
Рис |
(II) |
||
Lynx pardinus |
Иберски рис |
(I) |
||
Neofelis nebulosa |
Облачасти леопард |
(I) |
||
Panthera leo persica |
Азијски лав (подврста persica) |
(I) |
||
Panthera onca |
Јагуар |
(I) |
||
Panthera pardus |
Леопард |
(I) |
||
Panthera tigris |
Тигар |
(I) |
||
Pardofelis marmorata |
Пегава мачка |
(I) |
||
Prionailurus bengalensis bengalensis (само популације у Бангладешу, Индији и Тајланду; све друге популације су укључене у Прилог II овог правилника) |
Леопардаста мачка |
(I) |
||
Prionailurus iriomotensis |
Ириомоте мачка |
(II) |
||
Prionailurus planiceps |
(I) |
|||
Prionailurus rubiginosus (само популација у Индији; све су друге популације укључене у Прилог II овог правилника) |
(I) |
|||
Puma concolor coryi |
Пума (подврстаcoryi са Флориде) |
(I) |
||
Puma concolor costaricensis |
Пума (подврста из Костарике) |
(I) |
||
Puma concolor couguar |
Пума (подврстаcouguar) |
(I) |
||
Puma yaguarondi (само популације у Центалној и Северној Америци; све друге популације су укључене у Прилог II овог правилника) |
Јагуарунди |
(I) |
||
Uncia uncia |
Снежни леопард |
(I) |
||
Mustelidae (Куне) |
||||
Lutrinae (Видре) |
Aonyx capensis microdon (само популације у Камеруну и Нигерији; све друге популације су укључене у Прилог II овог правилника) |
(I) |
||
Enhydra lutris nereis |
Јужна морска видра (подврстаnereis) |
(I) |
||
Lontra felina |
(I) |
|||
Lontra longicaudis |
(I) |
|||
Lontra provocax |
(I) |
|||
Lutra lutra |
Видра |
(I) |
||
Lutra nippon |
Јапанска видра |
(I) |
||
Pteronura brasiliensis |
Џиновска видра |
(I) |
||
Mustelinae |
Mustela nigripes |
Северноамерички црноноги твор |
(I) |
|
Otariidae |
Arctocephalus philippii |
(II) |
||
Arctocephalus townsendi |
(I) |
|||
Phocidae |
Monachus spp. |
Фока монахиња |
(I) |
|
Ursidae (Медведи) |
Ailuropoda melanoleuca |
Панда |
(I) |
|
Helarctos malayanus |
Сунчев медвед |
(I) |
||
Melursus ursinus |
Медвед уснаш |
(I) |
||
Tremarctos ornatus |
Медвед са наочарима |
(I) |
||
Ursus arctos (само су популације у Бутану, Кини, Мексику и Монголији и подврстаUrsus arctos isabellinus наведене у Додатку I Конвенције; све друге популације су наведене у Додатку II Конвенције) |
Мрки медвед |
(I/II) |
||
Ursus thibetanus |
Азијски црни медвед |
(I) |
||
Viverridae(Вивере, цибетке) |
Prionodon pardicolor |
Пегави линсанг |
(I) |
|
CETACEA (КИТОВИ) |
CETACEA spp. |
Китови |
(I/II) (6) |
|
CHIROPTERA (СЛЕПИ МИШЕВИ) |
Pteropodidae(Летеће лисице, летипси) |
Acerodon jubatus |
(I) |
|
Pteropus insularis |
(I) |
|||
Pteropus livingstonii |
(II) |
|||
Pteropus loochoensis |
(I) |
|||
Pteropus mariannus |
(I) |
|||
Pteropus molossinus |
(I) |
|||
Pteropus pelewensis |
(I) |
|||
Pteropus pilosus |
(I) |
|||
Pteropus rodricensis |
(II) |
|||
Pteropus samoensis |
(I) |
|||
Pteropus tonganus |
(I) |
|||
Pteropus ualanus |
(I) |
|||
Pteropus voeltzkowi |
(II) |
|||
Pteropus yapensis |
(I) |
|||
CINGULATA |
Dasypodidae(Оклопници) |
Priodontes maximus |
Џиновски оклопник |
(I) |
DASYUROMORPHIA |
Dasyuridae (Торбарски мишеви) |
Sminthopsis longicaudata |
(I) |
|
Sminthopsis psammophila |
(I) |
|||
DIPROTODONTIA |
Macropodidae(Кенгури и валабији) |
Lagorchestes hirsutus |
(I) |
|
Lagostrophus fasciatus |
(I) |
|||
Onychogalea fraenata |
(I) |
|||
Potoroidae |
Bettongia spp. |
(I) |
||
Vombatidae(Вомбати) |
Lasiorhinus krefftii |
(I) |
||
LAGOMORPHA |
Leporidae (Зечеви и кунићи) |
Caprolagus hispidus |
(I) |
|
Romerolagus diazi |
(I) |
|||
PERAMELEMORPHIA |
Peramelidae(Бандикути) |
Perameles bougainville |
(I) |
|
Thylacomyidae |
Macrotis lagotis |
Велики билби |
(I) |
|
PERISSODACTYLA (КОПИТАРИ) |
Equidae (Коњи) |
Equus africanus (изузевши одомаћени облик познат и под називом Equus asinus који не подлеже одредбама овог правилника) |
Нубијски магарац (E. asinus – афрички дивљи магарац) |
(I) |
Equus grevyi |
Грејвијева зебра |
(I) |
||
Equus hemionus (врста је наведена у Додатку II Конвенције, али су подврсте Equus hemionus hemionus и E. hemionus khur наведене у Додатку I Конвенције) |
Aзијски магарац (E. hemionus hemionus – кулан) |
(I/II) |
||
Equus kiang |
Кијанг |
(II) |
||
Equus przewalskii |
Дивљи коњ Пржевалског |
(I) |
||
Equus zebra zebra |
Ртска планинска зебра |
(I) |
||
Rhinocerotidae(Носорози) |
Rhinocerotidae spp. (изузевши подврсту укључену у Прилог II овог правилника) |
Носорози |
(I) |
|
Tapiridae(Тапири) |
Tapiridae spp. (изузевши врсту укључену у Прилог II овог правилника) |
Тапири |
(I) |
|
PRIMATES (ПРИМАТИ) |
Atelidae (Пауколики мајмуни) |
Alouatta coibensis |
Црни дрекавац |
(I) |
Alouatta palliata |
Плаштасти дрекавац |
(I) |
||
Alouatta pigra |
(I) |
|||
Ateles geoffroyi frontatus |
Црноруки паук – мајмун (подврстаfrontatus) |
(I) |
||
Ateles geoffroyi panamensis |
Црноруки паук – мајмун (подврстаpanamensis) |
(I) |
||
Brachyteles arachnoides |
(I) |
|||
Brachyteles hypoxanthus |
(I) |
|||
Oreonax flavicauda |
Жуторепи рунасти мајмун |
(I) |
||
Cebidae(Мармозети и тамарини) |
Callimico goeldii |
Гелдијев мармозет |
(I) |
|
Callithrix aurita |
Белоухи мармозет |
(I) |
||
Callithrix flaviceps |
(I) |
|||
Leontopithecus spp. |
Златни тамарини |
(I) |
||
Saguinus bicolor |
Двобојни тамарин |
(I) |
||
Saguinus geoffroyi |
Жофројев тамарин |
(I) |
||
Saguinus leucopus |
(I) |
|||
Saguinus martinsi |
(I) |
|||
Saguinus oedipus |
(I) |
|||
Saimiri oerstedii |
(I) |
|||
Cercopithecidae (Мајмуни Старог света) |
Cercocebus galeritus |
(I) |
||
Cercopithecus diana |
Диана мајмун |
(I) |
||
Cercopithecus roloway |
(I) |
|||
Cercopithecus solatus |
(II) |
|||
Colobus satanas |
Црни колобус |
(II) |
||
Macaca silenus |
Лав-макак |
(I) |
||
Mandrillus leucophaeus |
Дрил |
(I) |
||
Mandrillus sphinx |
Мадрил |
(I) |
||
Nasalis larvatus |
Дугоноси мајмун |
(I) |
||
Piliocolobus foai |
(II) |
|||
Piliocolobus gordonorum |
(II) |
|||
Piliocolobus kirkii |
(I) |
|||
Piliocolobus pennantii |
(II) |
|||
Piliocolobus preussi |
(II) |
|||
Piliocolobus rufomitratus |
(I) |
|||
Piliocolobus tephroceles |
(II) |
|||
Piliocolobus tholloni |
(II) |
|||
Presbytis potenziani |
(I) |
|||
Pygathrix spp. |
Лангури |
(I) |
||
Rhinopithecus spp. |
(I) |
|||
Semnopithecus ajax |
(I) |
|||
Semnopithecus dussumieri |
(I) |
|||
Semnopithecus entellus |
(I) |
|||
Semnopithecus hector |
(I) |
|||
Semnopithecus hypoleucos |
(I) |
|||
Semnopithecus priam |
(I) |
|||
Semnopithecus schistaceus |
(I) |
|||
Simias concolor |
(I) |
|||
Trachypithecus delacouri |
(II) |
|||
Trachypithecus francoisi |
(II) |
|||
Trachypithecus geei |
(I) |
|||
Trachypithecus hatinhensis |
(II) |
|||
Trachypithecus johnii |
(II) |
|||
Trachypithecus laotum |
(II) |
|||
Trachypithecus pileatus |
(I) |
|||
Trachypithecus poliocephalus |
(II) |
|||
Trachypithecus shortridgei |
(I) |
|||
Cheirogaleidae(Патуљасти и |
Cheirogaleidae spp. |
Патуљасти лемури |
(I) |
|
Daubentoniidae |
Daubentonia madagascariensis |
Ај-ај |
(I) |
|
Hominidae (Човеколики мајмуни) |
Gorilla beringei |
Источни (планински) горила |
(I) |
|
Gorilla gorilla |
Западни горила |
(I) |
||
Pan spp. |
Шимпанзе и бонобо |
(I) |
||
Pongo abelii |
Орангутан са Суматре |
(I) |
||
Pongo pygmaeus |
Орангутан са Борнеа |
(I) |
||
Hylobatidae(Гибони) |
Hylobatidae spp. |
Гибони |
(I) |
|
Indridae |
Indridae spp. |
Индрији, сифаке и рунасти лемури |
(I) |
|
Lemuridae(Лемури) |
Lemuridae spp. |
Лемури |
(I) |
|
Lepilemuridae(Ласичасти лемури) |
Lepilemuridae spp. |
(I) |
||
Lorisidae(Лориси) |
Nycticebus spp. |
Лењи (Лорији) |
(I) |
|
Pitheciidae |
Cacajao spp. |
Уакарији |
(I) |
|
Callicebus barbarabrownae |
(II) |
|||
Callicebus melanochir |
(II) |
|||
Callicebus nigrifrons |
Црночели тити |
(II) |
||
Callicebus personatus |
Атлантски тити |
(II) |
||
Chiropotes albinasus |
Белоноси саки |
(I) |
||
Tarsiidae (Авети) |
Tarsius spp. |
Авети |
(II) |
|
PROBOSCIDEA (СУРЛАШИ) |
Elephantidae (Слонови) |
Elephas maximus |
Индијски слон |
(I) |
Loxodonta africana (изузевши популације у Боцвани, Намибији, Јужноафричкој Републици и Зимбабвеу, које су укључене у Прилог II овог правилника) |
Афрички слон |
(I) |
||
RODENTIA (ГЛОДАРИ) |
Chinchillidae(Чинчиле) |
Chinchilla spp. (примерци одомаћеног облика не подлежу одредбама овог правилника) |
Чинчила |
(I) |
Hystricidae(Бодљикави прасићи Старог света) |
Hystrix cristata |
Бодљикаво прасе |
||
Muridae(Мишеви) |
Leporillus conditor |
(I) |
||
Pseudomys fieldi praeconis |
(I) |
|||
Xeromys myoides |
(I) |
|||
Zyzomys pedunculatus |
(I) |
|||
Sciuridae(Веверице) |
Cynomys mexicanus |
(I) |
||
SIRENIA (СИРЕНЕ) |
Dugongidae(Дугонзи, морске краве) |
Dugong dugon |
Дугонг |
(I) |
Trichechidae(Ламантини/ Манатији) |
Trichechus inunguis |
(I) |
||
Trichechus manatus |
(I) |
|||
Trichechus senegalensis |
(I) |
|||
AVES – ПТИЦЕ |
||||
РЕД |
ПОРОДИЦА |
ВРСТА |
ВРСТА |
НАПОМЕНА |
ANSERIFORMES (ГУШЧАРИЦЕ) |
Anatidae (Патке, гуске, лабудови) |
Anas aucklandica |
Окландска крџа |
(I) |
Anas chlorotis |
Новозеландска крџа |
(I) |
||
Anas laysanensis |
Лајсанска патка |
(I) |
||
Anas nesiotis |
(I) |
|||
Anas querquedula |
Гроготовац |
|||
Asarcornis scutulata |
Белокрила патка |
(I) |
||
Aythya innotata |
Мадагаскарска патка њорка |
|||
Aythya nyroca |
Патка њорка |
|||
Branta canadensis leucopareia |
Канадска гуска (ssp. leucopareia) |
(I) |
||
Branta ruficollis |
Гуска црвеновољка |
(II) |
||
Branta sandvicensis |
Хавајска гуска |
(I) |
||
Mergus octosetaceus |
Бразилски ронац |
|||
Oxyura leucocephala |
Белоглава патка |
(II) |
||
Rhodonessa caryophyllacea (можда изумрла) |
Ружичастоглава патка |
(I) |
||
Tadorna cristata |
|
|||
APODIFORMES (ЧИОПЕ) |
Trochilidae(Колибри) |
Glaucis dohrnii |
Бахијски (Колибри) |
(I) |
CHARADRIIFORMES (ШЉУКАРИЦЕ) |
Laridae(Галебови) |
Larus relictus |
Монголски галеб |
(I) |
Scolopacidae(Шљуке, |
Numenius borealis |
Ескимска царска шљука |
(I) |
|
спрудници, спрутке и |
Numenius tenuirostris |
Танкокљуни царска шљука |
(I) |
|
лисконоге) |
Tringa guttifer |
Сахалински спрудник |
(I) |
|
CICONIIFORMES (ЧАПЉЕ) |
Ardeidae(Чапље) |
Ardea alba |
Велика бела чапља |
|
Bubulcus ibis |
Чапља говедарка |
|||
Egretta garzetta |
Мала бела чапља |
|||
Ciconiidae (Роде) |
Ciconia boyciana |
Црнокљуна рода |
(I) |
|
Ciconia nigra |
Црна рода |
(II) |
||
Ciconia stormi |
Црнокапа рода |
|||
Jabiru mycteria |
Јабиру |
(I) |
||
Leptoptilos dubius |
Асамски марабу |
|||
Mycteria cinerea |
Црвенолика рода |
(I) |
||
Phoenicopteridae(Пламенци) |
Phoenicopterus ruber |
Пламенац |
(II) |
|
Threskiornithidae (Ражњеви, кашичари) |
Geronticus calvus |
Црвенокапи ражањ |
(II) |
|
Geronticus eremita |
Ћелави ражањ |
(I) |
||
Nipponia nippon |
Црвенолики ражањ |
(I) |
||
Platalea leucorodia |
Кашичар |
(II) |
||
Pseudibis gigantea |
Велики ибис |
|||
COLUMBIFORMES (ГОЛУБОВИ) |
Columbidae (Голубови, грлице) |
Caloenas nicobarica |
Кудрави голуб |
(I) |
Claravis godefrida |
Љубичастокрили голуб |
|
||
Columba livia |
Дивљи голуб |
|
||
Ducula mindorensis |
Миндорска воћарица |
(I) |
||
Leptotila wellsi |
Гренадски голуб |
|
||
Streptopelia turtur |
Грлица |
|||
CORACIIFORMES (МОДРОВРАНЕ) |
Bucerotidae (Кљунорози) |
Aceros nipalensis |
Црвеногрли кљунорожац |
(I) |
Buceros bicornis |
Велики кљунорог |
(I) |
||
Rhinoplax vigil |
Шлемасти кљунорог |
(I) |
||
Rhyticeros subruficollis |
(I) |
|||
CUCULIFORMES (КУКАВИЦЕ) |
Musophagidae(Туракои) |
Tauraco bannermani |
Камерунски турако |
(II) |
FALCONIFORMES (ГРАБЉИВИЦЕ) |
Accipitridae (Јастребови, мишари, орлови) |
Accipiter brevipes |
Краткопрсти кобац |
(II) |
Accipiter gentilis |
Јастреб |
(II) |
||
Accipiter nisus |
Кобац |
(II) |
||
Aegypius monachus |
Црни лешинар |
(II) |
||
Aquila adalberti |
Шпански крсташ |
(I) |
||
Aquila chrysaetos |
Сури орао |
(II) |
||
Aquila clanga |
Црни орао |
(II) |
||
Aquila heliaca |
Крсташ |
(I) |
||
Aquila pomarina |
Орао кликташ |
(II) |
||
Buteo buteo |
Мишар |
(II) |
||
Buteo lagopus |
Гаћасти мишар |
(II) |
||
Buteo rufinus |
Риђи мишар |
(II) |
||
Chondrohierax uncinatus wilsonii |
Кукастокљуна луња |
(I) |
||
Circaetus gallicus |
Змијар |
(II) |
||
Circus aeruginosus |
Еја мочварица |
(II) |
||
Circus cyaneus |
Пољска еја |
(II) |
||
Circus macrourus |
Степска еја |
(II) |
||
Circus pygargus |
Еја ливадарка |
(II) |
||
Elanus caeruleus |
Бела луња |
(II) |
||
Eutriorchis astur |
Мадагаскарски змијар |
(II) |
||
Gypaetus barbatus |
Брадан |
(II) |
||
Gyps fulvus |
Белоглави суп |
(II) |
||
Haliaeetus spp. (врста Haliaeetus albicilla наведена је у Додатку I Конвенције; друге врсте су наведене у Додатку II Конвенције) |
Белорепани |
(I/II) |
||
Harpia harpyja |
Харпија |
(I) |
||
Hieraaetus fasciatus |
Пругасти орао |
(II) |
||
Hieraaetus pennatus |
Патуљасти орао |
(II) |
||
Leucopternis occidentalis |
Пругастоглави мишар |
(II) |
||
Milvus migrans |
Црна луња |
(II) |
||
Milvus milvus |
Црвена луња |
(II) |
||
Neophron percnopterus |
Бела кања |
(II) |
||
Pernis apivorus |
Осичар |
(II) |
||
Pithecophaga jefferyi |
Филипински орао |
(I) |
||
Cathartidae (Амерички лешинари) |
Gymnogyps californianus |
Калифорнијски кондор |
(I) |
|
Vultur gryphus |
Андски кондор |
(I) |
||
Falconidae(Соколови) |
Falco araeus |
Сејшелска ветрушка |
(I) |
|
Falco biarmicus |
Кршки соко |
(II) |
||
Falco cherrug |
Степски соко |
(II) |
||
Falco columbarius |
Мали соко |
(II) |
||
Falco eleonorae |
Морски соко |
(II) |
||
Falco jugger |
Индијски соко |
(I) |
||
Falco naumanni |
Белонокта ветрушка |
(II) |
||
Falco newtoni (само сејшелска популација) |
Мадагаскарска ветрушка |
(I) |
||
Falco pelegrinoides |
Пустињски соко |
(I) |
||
Falco peregrinus |
Сиви соко |
(I) |
||
Falco punctatus |
Маурицијуска ветрушка |
(I) |
||
Falco rusticolus |
Северни соко |
(I) |
||
Falco subbuteo |
Соко ластавичар |
(II) |
||
Falco tinnunculus |
Ветрушка |
(II) |
||
Falco vespertinus |
Сива ветрушка |
(II) |
||
Pandionidae(Орлови рибари) |
Pandion haliaetus |
Орао рибар |
(II) |
|
GALLIFORMES (КОКОШКЕ) |
Cracidae (Гуани, чачалаке, хокои) |
Crax alberti |
Плавокљуни хоко |
(III Колумбија) |
Crax blumenbachii |
Крунсати хоко |
(I) |
||
Mitu mitu |
Алагоашки хоко |
(I) |
||
Oreophasis derbianus |
Рогати гуан |
(I) |
||
Penelope albipennis |
Белокрили гуан |
(I) |
||
Pipile jacutinga |
Црночели гуан |
(I) |
||
Pipile pipile |
Тринидадски гуан |
(I) |
||
Megapodiidae(Коке хумкашице) |
Macrocephalon maleo |
Сулавешка кокошка |
(I) |
|
Phasianidae (Јаребице, препелице, фазани, кокошке) |
Catreus wallichii |
Хималајски фазан |
(I) |
|
Colinus virginianus ridgwayi |
(I) |
|||
Crossoptilon crossoptilon |
Бели фазан |
(I) |
||
Crossoptilon mantchuricum |
Бркати фазан |
(I) |
||
Lophophorus impejanus |
Хималајски монал |
(I) |
||
Lophophorus lhuysii |
Кинески монал |
(I) |
||
Lophophorus sclateri |
Белолеђи монал |
(I) |
||
Lophura edwardsi |
Вијетнамски фазан |
(I) |
||
Lophura swinhoii |
Тајвански фазан |
(I) |
||
Odontophorus strophium |
Огрличаста препелица |
|
||
Ophrysia superciliosa |
Хималајска препелица |
|
||
Polyplectron napoleonis |
Палавански паунаш |
(I) |
||
Rheinardia ocellata |
Пегави паун |
(I) |
||
Syrmaticus ellioti |
Белотрби фазан |
(I) |
||
Syrmaticus humiae |
Плавоврати фазан |
(I) |
||
Syrmaticus mikado |
Мрки фазан |
(I) |
||
Tetraogallus caspius |
Каспијска кока |
(I) |
||
Tetraogallus tibetanus |
Тибетанска кока |
(I) |
||
Tragopan blythii |
Црвеногруди трагопан |
(I) |
||
Tragopan caboti |
Пегави трагопан |
(I) |
||
Tragopan melanocephalus |
Мрки трагопан |
(I) |
||
GRUIFORMES (ЖДРАЛОВИ) |
Gruidae (Ждралови) |
Grus americana |
Бели ждрал |
(I) |
Grus canadensis (врста је наведена у Додатку II Конвенције, али су подврсте Grus canadensis nesiotes и Grus canadensis pulla наведене у Додатку I Конвенције) |
Канадски ждрал |
(I/II) |
||
Grus grus |
Ждрал |
(II) |
||
Grus japonensis |
Црвенокапи ждрал |
(I) |
||
Grus leucogeranus |
Сибирски ждрал |
(I) |
||
Grus monacha |
Кинески ждрал |
(I) |
||
Grus nigricollis |
Црноврати ждрал |
(I) |
||
Grus vipio |
Монголски ждрал |
(I) |
||
Otididae (Дропље) |
Ardeotis nigriceps |
Индијска дропља |
(I) |
|
Chlamydotis macquenii |
(I) |
|||
Chlamydotis undulata |
Хубара |
(I) |
||
Houbaropsis bengalensis |
(I) |
|||
Otis tarda |
Дропља |
(II) |
||
Sypheotides indicus |
(II) |
|||
Tetrax tetrax |
Мала дропља |
(II) |
||
Rallidae (Барске коке и лиске) |
Gallirallus sylvestris |
Смеђа кокица |
(I) |
|
Rhynochetidae(Кагуи) |
Rhynochetos jubatus |
Кагу |
(I) |
|
PASSERIFORMES (ПЕВАЧИЦЕ) |
Atrichornithidae(Пиргашице ) |
Atrichornis clamosus |
Црногруда пиргашица |
(I) |
Cotingidae (Котинге) |
Cotinga maculata |
(I) |
||
Xipholena atropurpurea |
(I) |
|||
Fringillidae(Зебе) |
Carduelis cucullata |
Венецулеански чижак |
(I) |
|
Hirundinidae(Ласте) |
Pseudochelidon sirintarae |
(I) |
||
Icteridae(Трупијали) |
Xanthopsar flavus |
(I) |
||
Meliphagidae(Медоједи) |
Lichenostomus melanops cassidix |
(I) |
||
Muscicapidae(Мухарице) |
Acrocephalus rodericanus |
(III Маурицијус) |
||
Dasyornis broadbenti litoralis (можда изумрла) |
(I) |
|||
Dasyornis longirostris |
(I) |
|||
Picathartes gymnocephalus |
Беловрата гологлавка |
(I) |
||
Picathartes oreas |
(I) |
|||
Pittidae (Пите) |
Pitta gurneyi |
(I) |
||
Pitta kochi |
(I) |
|||
Sturnidae(Чворци) |
Leucopsar rothschildi |
Балијска мина |
(I) |
|
Zosteropidae(Белооке) |
Zosterops albogularis |
(I) |
||
PELECANIFORMES (НЕСИТИ) |
Fregatidae(Брзани) |
Fregata andrewsi |
Белотрби брзан |
(I) |
Pelecanidae(Несити) |
Pelecanus crispus |
Кудрави несит |
(I) |
|
Sulidae (Блуне) |
Papasula abbotti |
Црнокрила блуна |
(I) |
|
PICIFORMES (ДЕТЛИЋИ) |
Picidae (Детлићи) |
Dryocopus javensis richardsi |
Белотрба жуна |
(I) |
PODICIPEDIFORMES (ГЊУРЦИ) |
Podicipedidae(Гњурци) |
Podilymbus gigas |
Атлантски гњурац |
(I) |
PROCELLARIIFORMES (ЦЕВОНОСКЕ) |
Diomedeidae(Албатроси) |
Phoebastria albatrus |
Жутоглави албатрос |
(I) |
PSITTACIFORMES (ПАПАГАЈИ) |
Cacatuidae (Какадуи) |
Cacatua goffiniana |
Танимбарски какаду |
(I) |
Cacatua haematuropygia |
Филипински какаду |
(I) |
||
Cacatua moluccensis |
Молучки какаду |
(I) |
||
Cacatua sulphurea |
Мали жутоћуби какаду |
(I) |
||
Probosciger aterrimus |
Палмин какаду |
(I) |
||
Loriidae (Лорији) |
Eos histrio |
Плавогруди лори |
(I) |
|
Vini spp. (врста Vini ultramarina наведена је у Додатку I Конвенције, остале су врсте наведене у Додатку II Конвенције) |
Плави лорији |
(I/II) |
||
Psittacidae(Папагаји) |
Amazona arausiaca |
Доминикански амазонац |
(I) |
|
Amazona auropalliata |
Амазонац жутог потиљка |
(I) |
||
Amazona barbadensis |
Жуторамени амазонац |
(I) |
||
Amazona brasiliensis |
Шареноглаваи амазонц |
(I) |
||
Amazona finschi |
Финшијев амазонац |
(I) |
||
Amazona guildingii |
Пламени амазонац |
(I) |
||
Amazona imperialis |
Царски амазонац |
(I) |
||
Amazona leucocephala |
Кубански амазонац |
(I) |
||
Amazona oratrix |
Жутоглави амазонац |
(I) |
||
Amazona pretrei |
Црвенолики амазонац |
(I) |
||
Amazona rhodocorytha |
Плаволики амазонац |
(I) |
||
Amazona tucumana |
Тукумански амазонац |
(I) |
||
Amazona versicolor |
Кестењастогруди амазонац |
(I) |
||
Amazona vinacea |
Љубичастогруди амазонац |
(I) |
||
Amazona viridigenalis |
Тамаулипски амазонц |
(I) |
||
Amazona vittata |
Порторикански амазонц |
(I) |
||
Anodorhynchus spp. |
Плави макаои |
(I) |
||
Ara ambiguus |
Зелена ара |
(I) |
||
Ara glaucogularis |
Плавогрла ара |
(I) |
||
Ara macao |
Црвено-плава ара |
(I) |
||
Ara militaris |
Војничка ара |
(I) |
||
Ara rubrogenys |
Црвеночела ара |
(I) |
||
Cyanopsitta spixii |
Плава ара |
(I) |
||
Cyanoramphus cookii |
(I) |
|||
Cyanoramphus forbesi |
Чатамска козица |
(I) |
||
Cyanoramphus novaezelandiae |
Козица |
(I) |
||
Cyanoramphus saisseti |
(I) |
|||
Cyclopsitta diophthalma coxeni |
(I) |
|||
Eunymphicus cornutus |
Ћубаста козица |
(I) |
||
Guarouba guarouba |
Златна јандаја |
(I) |
||
Neophema chrysogaster |
Наранџастотрби папагај |
(I) |
||
Ognorhynchus icterotis |
Жутолика јандаја |
(I) |
||
Pezoporus occidentalis (можда изумрла) |
(I) |
|||
Pezoporus wallicus |
Подземни папагај |
(I) |
||
Pionopsitta pileata |
Црвеночели папагај |
(I) |
||
Primolius couloni |
Плавоглава ара |
(I) |
||
Primolius maracana |
Плавокрила ара |
(I) |
||
Psephotus chrysopterygius |
Плави папагај |
(I) |
||
Psephotus dissimilis |
Плавотрби папагај |
(I) |
||
Psephotus pulcherrimus (можда изумрла) |
Рајски папагај |
(I) |
||
Psittacula echo |
Маурицијуски александар |
(I) |
||
Pyrrhura cruentata |
Црвеноухи папагај |
(I) |
||
Rhynchopsitta spp. |
Дебелокљуни папагаји |
(I) |
||
Strigops habroptilus |
Какапо |
(I) |
||
RHEIFORMES |
Rheidae (Нандуи) |
Pterocnemia pennata (изузевши популације врсте Pterocnemia pennata pennata, које су укључене у Прилог II овог Правилника) |
Мали нанду |
(I) |
SPHENISCIFORMES (ПИНГВИНИ) |
Spheniscidae(Пингвини) |
Spheniscus humboldti |
Хумболтски пингвин |
(I) |
STRIGIFORMES (СОВЕ) |
Strigidae (Сове) |
Aegolius funereus |
Гаћаста кукумавка |
(II) |
Asio flammeus |
Ритска сова |
(II) |
||
Asio otus |
Утина |
(II) |
||
Athene noctua |
Кукумавка |
(II) |
||
Bubo bubo |
Буљина |
(II) |
||
Glaucidium passerinum |
Мала сова |
(II) |
||
Heteroglaux blewitti |
Шумска кукумавка |
(I) |
||
Mimizuku gurneyi |
Велики ћук |
(I) |
||
Ninox novaeseelandiae undulata |
Новозеландски ћук |
(I) |
||
Ninox natalis |
Индонезијски ћук |
(I) |
||
Nyctea scandiaca |
Снежна сова |
(II) |
||
Otus ireneae |
Кенијски ћук |
(II) |
||
Otus scops |
Ћук |
(II) |
||
Strix aluco |
Шумска сова |
(II) |
||
Strix nebulosa |
Лапонска сова |
(II) |
||
Strix uralensis (осим подврсте Strix uralensis davidi која је укључена у Прилог II овог правилника) |
Дугорепа сова |
(II) |
||
Surnia ulula |
Јастребача |
(II) |
||
Tytonidae(Кукувије) |
Tyto alba |
Кукувија |
(II) |
|
Tyto soumagnei |
Мадагаскарска кукувија |
(I) |
||
STRUTHIONIFORMES (НОЈЕВИ) |
Struthionidae(Нојеви) |
Struthio camelus (само популације у Алжиру, Буркини Фасо, Камеруну, Централноафричкој Републици, Чаду, Малију, Мауританији, Мароку, Нигеру, Нигерији, Сенегалу и Судану; ниједна друга популација није укључена у Прилоге овог Правилника) |
Ној |
(I) |
TINAMIFORMES (ТИНАМУИ) |
Tinamidae(Тинамуи) |
Tinamuss solitarius |
Парагвајски тинаму |
(I) |
TROGONIFORMES (ТРОГОНИ) |
Trogonidae(Трогони) |
Pharomachrus mocinno |
Дугорепи квецал |
(I) |
REPTILIA – ГМИЗАВЦИ |
||||
РЕД |
ПОРОДИЦА |
ВРСТА |
ВРСТА |
НАПОМЕНА |
CROCODYLIA |
Alligatoridae (Алигатори) |
Alligator sinensis |
Кинески алигатор |
(I) |
Caiman crocodilus apaporiensis |
(I) |
|||
Caiman latirostris (изузевши популацију у Аргентини која је укључена у Прилог II овог правилника) |
Широконоси кајман |
(I) |
||
Melanosuchus niger (изузевши популацију у Бразилу и Еквадору која је укључена у Прилог II овог правилника и подлеже нултој годишњој извозној квоти све док годишњу извозну квоту не одобри Секретаријат Конвенције o међународној трговини угроженим врстама дивље флоре и фауне и Стручна комисија за крокодиле IUCN-a) |
Црни кајман |
(I) |
||
Crocodylidae(Крокодили) |
Crocodylus acutus (изузевши популације на Куби, која је укључена у Прилог II овог правилника) |
Амерички крокодил |
(I) |
|
Crocodylus cataphractus |
(I) |
|||
Crocodylus intermedius |
Ориноко корокодил |
(I) |
||
Crocodylus mindorensis |
Филипински крокодил |
(I) |
||
Crocodylus moreletii (изузевши популације у Белизу и Мексику које су укључене у Прилог II овог правилника, са нултом извозном квотом за комерцијалне сврхе) |
Морелејев крокодил |
(I) |
||
Crocodylus niloticus (изузевши популације у Боцвани, Египту [подложе нултој годишњој извозној квоти за комерцијалне сврхе], Етиопији, Кенији, Мадагаскару, Малавију, Мозамбику, Намибији, Јужноафричкој Републици, Уганди, Уједињеној Републици Танзанији [подложе годишњој извозној квоти највише до 1.600 дивљих примерака укључујући ловачке трофеје поред примерака добијених фармским узгојем], Замбији и Зимбабвеу; ове су популације укључене у Прилог II овог правилника) |
Нилски крокодил |
(I) |
||
Crocodylus palustris |
Мочварни крокодил |
(I) |
||
Crocodylus porosus (изузевши популације у Аустралији, Индонезији и Папуа Новој Гвинеји, које су укључене у Прилог II овог правилника) |
Естуарски крокодил |
(I) |
||
Crocodylus rhombifer |
Кубански крокодил |
(I) |
||
Crocodylus siamensis |
Сијамски крокодил |
(I) |
||
Osteolaemus tetraspis |
Западноафрички патуљасти крокодил |
(I) |
||
Tomistoma schlegelii |
Лажни гавијал |
(I) |
||
Gavialidae(Гавијали) |
Gavialis gangeticus |
Гавијал |
(I) |
|
RHYNCHOCEPHALIA |
Sphenodontidae(Туатаре) |
Sphenodon spp. |
Туатара |
(I) |
SAURIA |
Chamaeleonidae (Камелеони) |
Brookesia perarmata |
(I) |
|
Chamaeleo chamaeleon |
Средоземни камелеон |
(II) |
||
Gekkonidae(Гекони) |
Phelsuma guentheri |
Гунтеров гекон |
(II) |
|
Helodermatidae |
Heloderma horridum charlesbogerti |
Гила чудовиште |
(I) |
|
Iguanidae(Игуане) |
Brachylophus spp. |
Игуане са Фиџија |
(I) |
|
Cyclura spp. |
(I) |
|||
Sauromalus varius |
Шарена чуквала |
(I) |
||
Lacertidae |
Gallotia simonyi |
(I) |
||
Podarcis lilfordi |
(II) |
|||
Podarcis pityusensis |
(II) |
|||
Varanidae (Варани) |
Varanus bengalensis |
Бенгалски варан |
(I) |
|
Varanus flavescens |
(I) |
|||
Varanus griseus |
(I) |
|||
Varanus komodoensis |
Комодски змај |
(I) |
||
Varanus nebulosus |
(I) |
|||
Varanus olivaceus |
(II) |
|||
SERPENTES |
Boidae (Удави) |
Acrantophis spp. |
(I) |
|
Boa constrictor occidentalis |
Аргентиска боа |
(I) |
||
Epicrates inornatus |
(I) |
|||
Epicrates monensis |
(I) |
|||
Epicrates subflavus |
(I) |
|||
Eryx jaculus |
Пешчани удав |
(II) |
||
Sanzinia madagascariensis |
Мадагаскарска боа |
(I) |
||
Bolyeriidae |
Bolyeria multocarinata |
(I) |
||
Casarea dussumieri |
(I) |
|||
Pythonidae(Питони) |
Python molurus molurus |
Индијски питон |
(I) |
|
Viperidae |
Vipera latifii |
(I) |
||
Vipera ursinii (само популација у Европи осим подручја у саставу бившег СССР-a; те популације нису укључене у Прилоге овог Правилника) |
Планински шарган |
|||
TESTUDINES |
Chelidae |
Pseudemydura umbrina |
(I) |
|
Cheloniidae |
Cheloniidae spp. |
Морске корњаче |
(I) |
|
Dermochelyidae |
Dermochelys coriacea |
Кожаста морска корњача |
(I) |
|
Emydidae (Барске корњаче) |
Glyptemys muhlenbergii |
(I) |
||
Terrapene coahuila |
(I) |
|||
Geoemydidae |
Batagur affinis |
(I) |
||
Batagur baska |
(I) |
|||
Geoclemys hamiltonii |
(I) |
|||
Melanochelys tricarinata |
(I) |
|||
Morenia ocellata |
(I) |
|||
Pangshura tecta |
(I) |
|||
Platysternidae |
Platysternidae spp. |
(I) |
||
Testudinidae (Копнене корњаче) |
Astrochelys radiata |
(I) |
||
Astrochelys yniphora |
(I) |
|||
Chelonoidis nigra |
(I) |
|||
Geochelone platynota |
(I) |
|||
Gopherus flavomarginatus |
(I) |
|||
Malacochersus tornieri |
(II) |
|||
Psammobates geometricus |
(I) |
|||
Pyxis arachnoides |
(I) |
|||
Pyxis planicauda |
(I) |
|||
Testudo graeca |
Грчка корњача |
(II) |
||
Testudo hermanni |
Шумска корњача |
(II) |
||
Testudo kleinmanni |
(I) |
|||
Testudo marginata |
(II) |
|||
Trionychidae |
Apalone spinifera atra |
(I) |
||
Chitra chitra |
(I) |
|||
Chitra vandijkii |
(I) |
|||
Nilssonia gangeticus |
(I) |
|||
Nilssonia hurum |
(I) |
|||
Nilssonia nigricans |
(I) |
|||
AMPHIBIA – ВОДОЗЕМЦИ |
||||
РЕД |
ПОРОДИЦА |
ВРСТА |
ВРСТА |
НАПОМЕНА |
ANURA (БЕЗРЕПИ ВОДОЗЕМЦИ) |
Bufonidae(Краставе жабе) |
Altiphrynoides spp. |
(I) |
|
Ameitophrynus superciliaris |
(I) |
|||
Atelopus zeteki |
(I) |
|||
Incilius periglenes |
(I) |
|||
Nectophrynoides spp. |
(I) |
|||
Nimbaphrynoides spp. |
(I) |
|||
Microhylidae |
Dyscophus antongilii |
(I) |
||
CAUDATA (РЕПАТИ ВОДОЗЕМЦИ) |
Cryptobranchidae |
Andrias spp. |
(I) |
|
Salamandridae |
Neurergus kaiseri |
(I) |
||
PISCES – РИБЕ |
||||
CHONDRICHTHYES (ELASMOBRANCHII) – РУШЉОРИБЕ |
||||
РЕД |
ПОРОДИЦА |
ВРСТА |
ВРСТА |
НАПОМЕНА |
PRISTIFORMES (РАЖЕ) |
Pristidae(Teстераче) |
Pristidae spp. |
(I) |
|
ACTINOPTERYGII – ЗРАКОПЕРКЕ |
||||
РЕД |
ПОРОДИЦА |
ВРСТА |
ВРСТА |
НАПОМЕНА |
ACIPENSERIFORMES |
Acipenseridae (Кечиге, јесетровке) |
Acipenser brevirostrum |
(I) |
|
Acipenser sturio |
Атланска јесетра |
(I) |
||
CYPRINIFORMES |
Catostomidae(Припијаче) |
Chasmistes cujus |
(I) |
|
Cyprinidae(Шаранке) |
Probarbus jullieni |
(I) |
||
OSTEOGLOSSIFORMES |
Osteoglossidae |
Scleropages formosus |
(I) (9) |
|
PERCIFORMES |
Sciaenidae |
Totoaba macdonaldi |
(I) |
|
SILURIFORMES |
Pangasiidae |
Pangasianodon gigas |
(I) |
|
SARCOPTERYGII – ШАКОПЕРКЕ |
||||
РЕД |
ПОРОДИЦА |
ВРСТА |
ВРСТА |
НАПОМЕНА |
COELACANTHIFORMES |
Latimeriidae |
Latimeria spp. |
Латимерија, целакант |
(I) |
ARTHROPODA – ЗГЛАВКАРИ |
||||
INSECTA – ИНСЕКТИ |
||||
РЕД |
ПОРОДИЦА |
ВРСТА |
ВРСТА |
НАПОМЕНА |
LEPIDOPTERA (ЛЕПТИРИ) |
Papilionidae (Ластини репци) |
Ornithoptera alexandrae |
(I) |
|
Papilio chikae |
(I) |
|||
Papilio homerus |
(I) |
|||
Papilio hospiton |
(I) |
|||
Parnassius apollo |
Аполон |
(II) |
||
MOLLUSCA – МЕКУШЦИ |
||||
BIVALVIA – ШКОЉКЕ |
||||
РЕД |
ПОРОДИЦА |
ВРСТА |
ВРСТА |
НАПОМЕНА |
UNIONOIDA |
Unionidae |
Conradilla caelata |
(I) |
|
Dromus dromas |
(I) |
|||
Epioblasma curtisii |
(I) |
|||
Epioblasma florentina |
(I) |
|||
Epioblasma sampsonii |
(I) |
|||
Epioblasma sulcata perobliqua |
(I) |
|||
Epioblasma torulosa gubernaculum |
(I) |
|||
Epioblasma torulosa torulosa |
(I) |
|||
Epioblasma turgidula |
(I) |
|||
Epioblasma walkeri |
(I) |
|||
Fusconaia cuneolus |
(I) |
|||
Fusconaia edgariana |
(I) |
|||
Lampsilis higginsii |
(I) |
|||
Lampsilis orbiculata orbiculata |
(I) |
|||
Lampsilis satur |
(I) |
|||
Lampsilis virescens |
(I) |
|||
Plethobasus cicatricosus |
(I) |
|||
Plethobasus cooperianus |
(I) |
|||
Pleurobema plenum |
(I) |
|||
Potamilus capax |
(I) |
|||
Quadrula intermedia |
(I) |
|||
Quadrula sparsa |
(I) |
|||
Toxolasma cylindrellus |
(I) |
|||
Unio nickliniana |
(I) |
|||
Unio tampicoensis tecomatensis |
(I) |
|||
Villosa trabalis |
(I) |
|||
GASTROPODA – ПУЖЕВИ |
||||
РЕД |
ПОРОДИЦА |
ВРСТА |
ВРСТА |
НАПОМЕНА |
STYLOMMATOPHORA |
Achatinellidae |
Achatinella spp. |
(I) |
|
FLORA – БИЉКЕ |
||||
РЕД |
ПОРОДИЦА |
ВРСТА |
ВРСТА |
НАПОМЕНА |
Agavaceae(Агаве) |
Agave parviflora |
(I) |
||
Apocynaceae |
Pachypodium ambongense |
(I) |
||
Pachypodium baronii |
(I) |
|||
Pachypodium decaryi |
(I) |
|||
Araucariaceae(Араукарије) |
Araucaria araucana |
Араукаријa |
(I) |
|
Cactaceae(Кактуси) |
Ariocarpus spp. |
(I) |
||
Astrophytum asterias |
(I) |
|||
Aztekium ritteri |
(I) |
|||
Coryphantha werdermannii |
(I) |
|||
Discocactus spp. |
(I) |
|||
Echinocereus ferreirianus ssp. lindsayi |
(I) |
|||
Echinocereus schmollii |
(I) |
|||
Escobaria minima |
(I) |
|||
Escobaria sneedii |
(I) |
|||
Mammillaria pectinifera |
(I) |
|||
Mammillaria solisioides |
(I) |
|||
Melocactus conoideus |
(I) |
|||
Melocactus deinacanthus |
(I) |
|||
Melocactus glaucescens |
(I) |
|||
Melocactus paucispinus |
(I) |
|||
Obregonia denegrii |
(I) |
|||
Pachycereus militaris |
(I) |
|||
Pediocactus bradyi |
(I) |
|||
Pediocactus knowltonii |
(I) |
|||
Pediocactus paradinei |
(I) |
|||
Pediocactus peeblesianus |
(I) |
|||
Pediocactus sileri |
(I) |
|||
Pelecyphora spp. |
(I) |
|||
Sclerocactus brevihamatus ssp. tobuschii |
(I) |
|||
Sclerocactus erectocentrus |
(I) |
|||
Sclerocactus glaucus |
(I) |
|||
Sclerocactus mariposensis |
(I) |
|||
Sclerocactus mesae-verdae |
(I) |
|||
Sclerocactus nyensis |
(I) |
|||
Sclerocactus papyracanthus |
(I) |
|||
Sclerocactus pubispinus |
(I) |
|||
Sclerocactus wrightiae |
(I) |
|||
Strombocactus spp. |
(I) |
|||
Turbinicarpus spp. |
(I) |
|||
Uebelmannia spp. |
(I) |
|||
Compositae (Asteraceae)(Главочике) |
Saussurea costus (наводи се и као S. lappa или Aucklandia costus) |
(I) |
||
Cupressaceae |
Fitzroya cupressoides |
(I) |
||
Pilgerodendron uviferum |
(I) |
|||
Cycadaceae |
Cycas beddomei |
(I) |
||
Euphorbiaceae (Млечике) |
Euphorbia ambovombensis |
(I) |
||
Euphorbia capsaintemariensis |
(I) |
|||
Euphorbia cremersii |
(I) |
|||
Euphorbia cylindrifolia |
(I) |
|||
Euphorbia decaryi |
(I) |
|||
Euphorbia francoisii |
(I) |
|||
Euphorbia handiensis |
(II) |
|||
Euphorbia lambii |
(II) |
|||
Euphorbia moratii (Укључује варијетете antsingiensis, bemarahensis и multiflora) |
(I) |
|||
Euphorbia parvicyathophora |
(I) |
|||
Euphorbia quartziticola |
(I) |
|||
Euphorbia stygiana |
(II) |
|||
Euphorbia tulearensis |
(I) |
|||
Fouquieriaceae |
Fouquieria fasciculata |
(I) |
||
Fouquieria purpusii |
(I) |
|||
Leguminosae (Fabaceae)(Лептирњаче) |
Dalbergia nigra |
(I) |
||
Liliaceae |
Aloe albida |
(I) |
||
Aloe albiflora |
(I) |
|||
Aloe alfredii |
(I) |
|||
Aloe bakeri |
(I) |
|||
Aloe bellatula |
(I) |
|||
Aloe calcairophila |
(I) |
|||
Aloe compressa (Укључује варијетете paucituberculata, rugosquamosa и schistophila) |
(I) |
|||
Aloe delphinensis |
(I) |
|||
Aloe descoingsii |
(I) |
|||
Aloe fragilis |
(I) |
|||
Aloe haworthioides (Укључује варијетет aurantiaca) |
(I) |
|||
Aloe helenae |
(I) |
|||
Aloe laeta (Укључује варијетет maniaensis) |
(I) |
|||
Aloe parallelifolia |
(I) |
|||
Aloe parvula |
(I) |
|||
Aloe pillansii |
(I) |
|||
Aloe polyphylla |
(I) |
|||
Aloe rauhii |
(I) |
|||
Aloe suzannae |
(I) |
|||
Aloe versicolor |
(I) |
|||
Aloe vossii |
(I) |
|||
Nepenthaceae |
Nepenthes khasiana |
(I) |
||
Nepenthes rajah |
(I) |
|||
Orchidaceae(Орхидеје) |
Све следеће врсте орхидеја из Прилога I, саднице или културе ткива не
подлежу одредбама овог правилника само ако: |
Aerangis ellisii |
(I) |
|
Cephalanthera cucullata |
(II) |
|||
Cypripedium calceolus |
Папучица |
(II) |
||
Dendrobium cruentum |
(I) |
|||
Goodyera macrophylla |
(II) |
|||
Laelia jongheana |
(I) |
|||
Laelia lobata |
(I) |
|||
Liparis loeselii |
(II) |
|||
Ophrys argolica |
(II) |
|||
Ophrys lunulata |
(II) |
|||
Orchis scopulorum |
(II) |
|||
Paphiopedilum spp. |
(I) |
|||
Peristeria elata |
(I) |
|||
Phragmipedium spp. |
(I) |
|||
Renanthera imschootiana |
(I) |
|||
Spiranthes aestivalis |
Засучак |
(II) |
||
Palmae (Аrecaceae)(Палме) |
Chlysalidocarpus decipiens |
(I) |
||
Pinaceae |
Abies guatemalensis |
(I) |
||
Podocarpaceae |
Podocarpus parlatorei |
(I) |
||
Rubiaceae |
Balmea stormiae |
(I) |
||
Sarraceniaceae |
Sarracenia oreophila |
(I) |
||
Sarracenia rubra ssp. alabamensis |
(I) |
|||
Sarracenia rubra ssp. jonesii |
(I) |
|||
Stangeriaceae |
Stangeria eriopus |
(I) |
||
Zamiaceae |
Ceratozamia spp. |
(I) |
||
Chigua spp. |
(I) |
|||
Encephalartos spp. |
(I) |
|||
Microcycas calocoma |
(I) |
Напомена:
Образложења напомена су наведена у Прилогу XIX овог правилника.