Редакцијски пречишћен текст
На основу члана 104. став 9. Закона о основама система образовања и васпитања („Службени гласник РС”, бр. 88/17 и 27/18 – др. закон), члана 43. став 1. Закона о Влади („Службени гласник РС”, бр. 55/05 и 71/05 – исправка, 101/07, 65/08, 16/11, 68/12 – УС, 72/12, 7/14 – УС, 44/14 и 30/18 – др. закон) и члана 2. Уредбе о критеријумима за доношење акта о мрежи јавних средњих школа („Службени гласник РС”, број 21/18),
Влада доноси
ОДЛУКУ
о мрежи јавних средњих школа
"Службени гласник РС", бр. 49 од 27. јуна 2018, 62 од 10. августа 2018, 94 од 7. децембра 2018, 4 од 23. јануара 2023.
Члан 1.
Овом одлуком утврђује се мрежа јавних средњих школа – број и просторни распоред јавних средњих школа.
Члан 2.
Програме општег образовања и васпитања оствариваће 107 гимназија.
Програме општег и уметничког образовања и васпитања оствариваће 39 средњих уметничких школа.
Програме општег и стручног образовања и васпитања, односно општег и уметничког образовања и васпитања оствариваће 44 мешовите школе.
Програме општег и стручног образовања и васпитања у трогодишњем и четворогодишњем трајању, општег и полицијског образовања и васпитања, специјалистичког и мајсторског образовања и других облика стручног образовања: образовање за рад у трајању од две године, стручно оспособљавање и обука до годину дана, оствариваће 309 стручних школа за редовне ученике и 21 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом.
Програме различитих нивоа образовања и васпитања или више различитих подручја рада оствариваће три образовно-васпитна центра.
Члан 3.
Мрежу јавних средњих школа чине 522 школе распоређене у 30 округа.
Преглед броја и просторног распореда јавних средњих школа по окрузима и за град Београд, одштампани су уз ову одлуку и чине њен саставни део.
Члан 4.
Ова одлука ступа на снагу осмог дана од дана објављивања у „Службеном гласнику Републике Србије”.
05 број 611-5588/2018
У Београду, 21. јуна 2018. године
Влада
Председник,
Ана Брнабић, с.р.
ОДРЕДБЕ КОЈЕ НИСУ УНЕТЕ У „ПРЕЧИШЋЕН ТЕКСТ” ОДЛУКЕ
Одлука о изменама Одлуке о мрежи јавних средњих школа: „Службени гласник РС”, број 62/2018-5
Члан 2.
Ова одлука ступа на снагу наредног дана од дана објављивања у „Службеном гласнику Републике Србије”.
Одлука о изменама Одлуке о мрежи јавних средњих школа: „Службени гласник РС”, број 94/2018-4
Члан 4.
Ова одлука ступа на снагу осмог дана од дана објављивања у „Службеном гласнику Републике Србије”, а примењује се од 1. септембра 2019. године.
Одлука о изменама и допуни Одлуке о мрежи јавних средњих школа: „Службени гласник РС”, број 4/2023-4
Члан 4.
Ова одлука ступа на снагу наредног дана од дана објављивања у „Службеном гласнику Републике Србије”.
БРОЈ И ПРОСТОРНИ РАСПОРЕД ЈАВНИХ СРЕДЊИХ ШКОЛА ПО ОКРУЗИМА И ЗА ГРАД БЕОГРАД
СЕВЕРНОБАНАТСКИ ОКРУГ: 3 ГИМНАЗИЈЕ,
1 МЕШОВИТА ШКОЛА И 9 СТРУЧНИХ ШКОЛА
Општина Ада: 1 стручна школа
1. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Текстилство и кожарство
– Геодезија и грађевинарство
– Геологија, рударство и металургија
Општина Кикинда: 1 гимназија и 3 стручне школе
1. Гимназија „Душан Васиљев”:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
– Општи тип гимназије
– Ученици са посебнима способностима за рачунарство и информатику
– Филолошка гимназија – живи језици
2. Техничка школа:
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
– Саобраћај
3. Средња стручна школа „Милош Црњански”:
– Здравство и социјална заштита
– Геодезија и грађевинарство
– Хемија, неметали и графичарство
– Пољопривреда, производња и прерада хране
4. Економско трговинска школа:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Кањижа: 1 стручна школа
1. Пољопривредно-технички средњошколски центар „Беседеш Јожеф”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Машинство и обрада метала
Општина Нови Кнежевац: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија:
– Општи тип гимназије
– Информатички смер – оглед – мађарски наставни језик
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику
2. Средња школа „Доситеј Обрадовић”:
– Саобраћај
– Трговина, угоститељство и туризам
– Машинство и обрада метала
Општина Сента: 1 гимназија, 1 мешовита и 2 стручне школе
1. Сенћанска гимназија:
– Општи тип гимназије
– Друштвено-језички смер
2. Гимназија са домом ученика за талентоване ученике „Бољаи”:
– Обдарени ученици у математичкој гимназији
– Култура, уметност и јавно информисање
3. Економско-трговинска школа:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
4. Средња медицинска школа:
– Здравство и социјална заштита
Општина Чока: 1 стручна школа
1. Хемијско-прехрамбена средња школа:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Геологија, рударство и металургија
– Хемија, неметали и графичарство
– Здравство и социјална заштита
– Остала делатност личних услуга
СРЕДЊОБАНАТСКИ ОКРУГ: 1 ГИМНАЗИЈА,
6 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 3 МЕШОВИТЕ ШКОЛЕ,
1 УМЕТНИЧКА ШКОЛА И 1 ШКОЛА ЗА УЧЕНИКЕ
СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ И ИНВАЛИДИТЕТОМ
Општина Зрењанин: 1 гимназија, 6 стручних школа, 1 уметничка школа и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Зрењанинска гимназија:
– Општи тип гимназије
2. Електротехничка и грађевинска школа ,,Никола Тесла”:
– Електротехника
– Геодезија и грађевинарство
3. Економско-трговинска школа „Јован Трајковић”:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
4. Хемијско-прехрамбена и текстилна школа ,,Урош Предић”:
– Хемија, неметали и графичарство
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Текстилство и кожарство
5. Медицинска школа:
– Здравство и социјална заштита
– Остала делатност личних услуга
6. Музичка школа ,,Јосиф Маринковић”:
– Култура, уметност и јавно информисање
7. Основна и средња школа „9. мај”:
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Трговина угоститељство и туризам
8. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Саобраћај
– Геологија, рударство и металургија
9. Пољопривредна школа:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Шумарство и обрада дрвета
Општина Нова Црња: 1 мешовита школа
1. Средња школа „Ђура Јакшић”:
– Општи тип гимназије
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Нови Бечеј: 1 мешовита школа
1. Средња школа:
– Општи тип гимназије
– Економија, право и администрација
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Сечањ: 1 мешовита школа
1. Средња школа ,,Вук Караџић”:
– Машинство и обрада метала
– Економија, право и администрација
– Општи тип гимназије
ЈУЖНОБАНАТСКИ ОКРУГ: 2 ГИМНАЗИЈЕ, 11 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 3 МЕШОВИТЕ ШКОЛЕ, 3 УМЕТНИЧКЕ ШКОЛЕ, 1 ОБРАЗОВНО-ВАСПИТНИ ЦЕНТАР И 2 ШКОЛЕ ЗА УЧЕНИКЕ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ
И ИНВАЛИДИТЕТОМ
Општина Алибунар: 1 стручна школа
1. Економско-трговинска школа:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Бела Црква: 1 мешовита школа и 1 стручна школа
1. Белоцркванска гимназија и економска школа:
– Општи тип гимназије
– Економија, право и администрација
2. Техничка школа ,,Сава Мунћан”:
– Машинство и обрада метала
– Саобраћај
– Трговина, угоститељство и туризам
– Остала делатност личних услуга
– Економија, право и администрација
Општина Вршац: 1 гимназија, 2 стручне школе, 1 образовно-васпитни центар, 1 уметничка школа и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Гимназија ,,Борислав Петров Браца”:
– Општи тип гимназије (румунски језик)
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
2. Пољопривредна школа ,,Вршац”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Хемијско-медицинска школа:
– Хемија, неметали и графичарство
– Здравство и социјална заштита
– Текстилство и кожарство
4. Школски центар ,,Никола Тесла”:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Економија, право и администрација
5. Музичка школа ,,Јосиф Маринковић”:
– Култура, уметност и јавно информисање
6. Школа за основно и средње образовање ,,Јелена Варјашки”:
– Хемија, неметали и графичарство
– Остала делатност личних услуга
– Текстилство и кожарство
Општина Ковачица: 1 мешовита школа
1. Гимназија ,,Михајло Пупин”:
– Општи тип гимназије (српски и словачки језик)
– Електротехника
Општина Ковин: 1 мешовита школа и 1 стручна школа
1. Гимназија и економска школа ,,Бранко Радичевић”:
– Општи тип гимназије
– Економија, право и администрација
2. Средња стручна школа ,,Васа Пелагић”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Панчево: 1 гимназија, 6 стручних школа, 2 уметничке школе и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Гимназија ,,Урош Предић”:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
2. Економско-трговинска школа ,,Паја Маргановић”:
– Економија, право, администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Медицинска школа ,,Стевица Јовановић”:
– Здравство и социјална заштита
4. Пољопривредна школа ,,Јосиф Панчић”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
5. Машинска школа ,,Панчево”:
– Машинство и обрада метала
– Саобраћај
– Електротехника
6. Електротехничка школа ,,Никола Тесла”:
– Електротехника
7. Техничка школа ,,23. мај”:
– Геодезија и грађевинарство
– Хемија, неметали и графичарство
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Остала делатност личних услуга
– Геологија, рударство и металургија
8. Музичка школа ,,Јован Бандур”:
– Култура, уметност и јавно информисање
9. Балетска школа ,,Димитрије Парлић”:
– Култура, уметност и јавно информисање
10. Школа за основно и средње образовање ,,Мара Мандић”:
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Остала делатност личних услуга
– Шумарство и обрада дрвета
– Хемија, неметали и графичарство
СЕВЕРНОБАЧКИ ОКРУГ: 2 ГИМНАЗИЈЕ, 7 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 1 МЕШОВИТА ШКОЛА, 1 УМЕТНИЧКА ШКОЛА, 1 ОБРАЗОВНО-ВАСПИТНИ ЦЕНТАР И 1 ШКОЛА ЗА УЧЕНИКЕ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ
И ИНВАЛИДИТЕТОМ
Општина Бачка Топола: 1 мешовита школа и 2 стручне школе
1. Гимназија и економска школа ,,Доситеј Обрадовић”:
– Општи тип гимназије (српски, мађарски језик)
– Економија, право и администрација
2. Пољопривредна школа:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
3. Средња техничка школа ,,Шинковић Јожеф”:
– Машинство и обрада метала
– Геодезија и грађевинарство
– Остала делатност личних услуга
– Електротехника
Општина Суботица: 2 гимназије, 5 стручних школа, 1 уметничка школа, 1 образовно-васпитни центар и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Гимназија ,,Светозар Марковић”:
– Општи тип гимназије на хрватском језику
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику на српском, мађарском и хрватском језику
– Природно-математички смер на српском и мађарском језику
– Друштвено-језички смер на српском језику
2. Економска средња школа ,,Боса Милићевић”:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Средња медицинска школа:
– Здравство и социјална заштита
– Остала делатност личних услуга
4. Политехничка школа:
– Геодезија и грађевинарство
– Шумарство и обрада дрвета
– Хемија, неметали и графичарство
– Култура, уметност и јавно информисање
5. Хемијско-технолошка школа:
– Хемија, неметали и графичарство
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Текстилство и кожарство
– Геологија, рударство и металургија
6. Техничка школа ,,Иван Сарић”:
– Електротехника
– Саобраћај
– Машинство и обрада метала
– Геологија, рударство и металургија
7. Гимназија за талентоване ученике ,,Деже Костолањи”:
– Општи тип гимназије – мађарски
– Обдарени ученици у филолошкој гимназији – живи језици (енглески, немачки)
8. Музичка школа:
– Култура, уметност и јавно информисање
9. Школски центар са домом ученика ,,Доситеј Обрадовић”:
– Машинство и обрада метала
– Геодезија и грађевинарство
– Шумарство и обрада дрвета
– Хемија, неметали и графичарство
– Текстилство и кожарство
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Остала делатност личних услуга
10. Основна и средња школа ,,Жарко Зрењанин”:
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
– Хемија, неметали и графичарство
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Трговина, угоститељство и туризам
– Геодезија и грађевинарство
ЗАПАДНОБАЧКИ ОКРУГ: 2 ГИМНАЗИЈЕ, 11 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 2 МЕШОВИТЕ ШКОЛЕ, 1 УМЕТНИЧКА ШКОЛА И 1 ШКОЛА ЗА УЧЕНИКЕ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ И ИНВАЛИДИТЕТОМ
Општина Апатин: 1 гимназија и 2 стручне школе
1. Гимназија ,,Никола Тесла”:
– Општи тип гимназије
2. Техничка школа са домом ученика:
– Машинство и обрада метала
– Трговина, угоститељство и туризам
– Саобраћај
3. Средња грађевинска и дрвопрерађевичка стручна школа:
– Геодезија и грађевинарство
– Шумарство и обрада дрвета
Општина Кула: 3 стручне школе и 1 мешовита школа
1. Основна школа и гимназија ,,Пјетро Кузмјак” са домом ученика:
– Општи тип гимназије (српски и русински језик)
– Трговина, угоститељство и туризам
2. Економско-трговинска школа:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Средња техничка школа ,,Михајло Пупин”:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
4. Средња стручна школа:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Машинство и обрада метала
– Хемија, неметали и графичарство
– Остала делатност личних услуга
– Саобраћај
Општина Оџаци: 1 мешовита школа и 1 стручна школа
1. Гимназија и економска школа ,,Јован Јовановић Змај”:
– Општи тип гимназије
– Економија, право и администрација
2. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
– Трговина, угоститељство и туризам
– Електротехника
– Хемија, неметали и графичарство
Општина Сомбор: 1 гимназија, 5 стручних школа, 1 уметничка школа и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Гимназија ,,Вељко Петровић”:
– Друштвено-језички смер
– Општи тип гимназије (мађарски језик)
– Природно-математички смер
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику
2. Средња економска школа:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Средња медицинска школа ,,Др Ружица Рип”:
– Здравство и социјална заштита
4. Средња пољопривредно-прехрамбена школа:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
5. Средња школа ,,Свети Сава”:
– Хемија, неметали и графичарство
– Текстилство и кожарство
– Остала делатност личних услуга
6. Средња техничка школа:
– Саобраћај
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
7. Музичка школа ,,Петар Коњовић”:
– Култура, уметност и јавно информисање
8. Школа за основно и средње образовање са домом ,,Вук Караџић”:
– Машинство и обрада метала
– Трговина, угоститељство и туризам
– Пољопривреда, производња и прерада хране
ЈУЖНОБАЧКИ ОКРУГ: 8 ГИМНАЗИЈА, 16 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 4 МЕШОВИТЕ ШКОЛЕ, 3 УМЕТНИЧКЕ ШКОЛЕ И 2 ШКОЛЕ ЗА УЧЕНИКЕ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ И ИНВАЛИДИТЕТОМ
Општина Бач: 1 стручна школа
1. Пољопривредна школа:
Пољопривреда, производња и прерада хране
Општина Бачка Паланка: 1 гимназија и 2 стручне школе
1. Гимназија ,,20. октобар”:
– Општи тип гимназије
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
2. Средња стручна школа ,,Радивој Увалић”:
– Економија, право, администрација
– Трговина, угоститељство, туризам
3. Техничка школа ,,9. мај”:
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
Општина Бачки Петровац: 1 мешовита школа
1. Гимназија ,,Јан Колар” са домом ученика:
– Општи тип гимназије (словачки и српски језик)
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику (словачки језик)
– Трговина, туризам и угоститељство (словачки језик)
Општина Врбас: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија ,,Жарко Зрењанин”:
– Општи тип гимназије
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
2. Средња стручна школа ,,4. јули”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Хемија, неметали и графичарство
– Машинство и обрада метала
– Саобраћај
Општина Жабаљ: 1 мешовита школа
1. Средња школа ,,22. октобар”:
– Машинство и обрада метала
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
– Општи тип гимназије
Општина Нови Сад: 4 гимназије, 9 стручних школа, 3 уметничке школе и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Гимназија ,,Јован Јовановић Змај”:
– Природно-математички смер (српски, српско-енглески, српско-француски, српско-руски, српско-немачки, спортско одељење)
– Обдарени ученици у математичкој гимназији
– Оглед за гимназије за ученике са посебним способностима за физику
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику
2. Гимназија ,,Светозар Марковић”:
– Општи тип гимназије (српски, мађарски)
3. Гимназија ,,Исидора Секулић”:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
4. Гимназија ,,Лаза Костић”:
– Општи тип гимназије
5. Средња школа ,,Светозар Милетић”:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
6. Медицинска школа ,,7. април”:
– Здравство и социјална заштита
7. Пољопривредна школа са домом ученика – Футог:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
8. Средња машинска школа:
– Машинство и обрада метала
9. Електротехничка школа ,,Михајло Пупин”:
– Електротехника
10. Техничка школа ,,Павле Савић”:
– Хемија, неметали и графичарство
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Остала делатност личних услуга
– Економија, право и администрација
11. Техничка школа ,,Милева Марић Ајнштајн”:
– Шумарство и обрада дрвета
– Хемија, неметали и графичарство
– Текстилство и кожарство
– Геодезија и грађевинарство
12. Саобраћајна школа ,,Пинки”:
– Саобраћај
13. Музичка школа ,,Исидор Бајић”:
– Култура, уметност и јавно информисање
14. Балетска школа:
– Култура, уметност и јавно информисање
15. Школа за дизајн ,,Богдан Шупут”:
– Култура, уметност и јавно информисање
16. Школа за основно и средње образовање ,,Милан Петровић”:
– Пољопривреда и прерада хране
– Трговина угоститељство и туризам
– Шумарство и обрада дрвета
– Остала делатност личних услуга
– Хемија, неметали и графичарство
– Текстилство и кожарство
– Геодезија и грађевинарство
– Машинство и обрада метала
– Саобраћај
17. Средња школа унутрашњих послова „Јаков Ненадовић”:
– Економија, право и администрација
Општина Србобран: 1 мешовита школа
1. Гимназија и економска школа ,,Светозар Милетић”:
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику
– Општи тип гимназије
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Сремски Карловци: 1 гимназија
1. Карловачка гимназија
– Обдарени ученици у филолошкој гимназији – класични језици; енглески језик, живи
језици (италијански, кинески, немачки, руски, француски, шпански)
Општина Темерин: 1 мешовита школа
1. Средња школа ,,Лукијан Мушицки”:
– Економија, право и администрација
– Машинство и обрада метала
– Остала делатност личних услуга
– Општи тип гимназије
– Текстилство и кожарство
– Трговина, туризам и угоститељство
Општина Тител: 1 стручна школа
1. Средња техничка школа ,,Милева Марић”:
– Машинство и обрада метала
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Бечеј: 1 гимназија, 2 стручне школе и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Гимназија
– Општи тип гимназије (српски, мађарски)
– Друштвено-језички смер
2. Економско-трговинска школа:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
– Пољопривреда, производња и прерада хране
3. Техничка школа:
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Остала делатност личних услуга
4. Школа за основно и средње образовање ,,Братство”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Машинство и обрада метала
– Остала делатност личних услуга
– Трговина, угоститељство и туризам
– Геодезија и грађевинарство
– Хемија, неметали и графичарство
– Текстилство и кожарство
– Шумарство и обрада дрвета
СРЕМСКИ ОКРУГ: 4 ГИМНАЗИЈЕ, 13 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 2 МЕШОВИТЕ ШКОЛЕ, 1 УМЕТНИЧКА ШКОЛА И 2 ШКОЛЕ ЗА УЧЕНИКЕ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ И ИНВАЛИДИТЕТОМ
Општина Инђија: 1 гимназија и 2 стручне школе
1. Гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
2. Техничка школа ,,Михајло Пупин”:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Саобраћај
3. Средња школа ,,Др Ђорђе Натошевић”:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
– Текстилство и кожарство
– Остала делатност личних услуга
Општина Пећинци: 1 мешовита школа
1. Техничка школа ,,Миленко Веркић Неша”:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Општи тип гимназије
Општина Рума: 1 гимназија и 3 стручне школе
1. Гимназија ,,Стеван Пузић”:
– Друштвено-језички смер
– Општи тип гимназије
2. Средња пољопривредно-прехрамбена школа ,,Стеван Петровић Бриле”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Хемија, неметали и графичарство
3. Средња техничка школа ,,Миленко Брзак Уча”:
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
4. Средња стручна школа ,,Бранко Радичевић”:
– Економија, право и администрација
– Текстилство и кожарство
– Остала делатност личних услуга
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Сремска Митровица: 1 гимназија, 4 стручне школе, 1 уметничка школа и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Митровачка гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Општи тип гимназије (српски, српско-енглески)
– Природно-математички смер
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику
– Обдарени ученици у рачунарској гимназији
– Обдарени ученици у филолошкој гимназији – живи језици – енглески језик
2. Економска школа ,,9. мај”:
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
3. Медицинска школа ,,Драгиња Никшић”:
– Здравство и социјална заштита
– Остала делатност личних услуга
4. Прехрамбено-шумарска и хемијска школа:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Шумарство и обрада дрвета
5. Средња техничка школа ,,Никола Тесла”:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Геодезија и грађевинарство
6. Школа за основно и средње образовање ,,Радивој Поповић”:
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Хемија, неметали и графичарство
– Геодезија и грађевинарство
– Шумарство и обрада дрвета
– Остала делатност личних услуга
– Трговина, угоститељство и туризам
7. Музичка школа ,,Петар Кранчевић”:
– Култура, уметност и јавно информисање
Општина Стара Пазова: 1 гимназија, 2 стручне школе и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Гимназија ,,Бранко Радичевић”:
– Општи тип гимназије
– Друштвено-језички смер
2. Економско-трговинска школа ,,Вук Караџић”:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Саобраћај
– Хемија, неметали и графичарство
4. Школа за основно и средње образовање ,,Антон Скала”:
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
Општина Шид: 1 мешовита школа и 1 стручна школа
1. Гимназија ,,Сава Шумановић”:
– Општи тип гимназије
– Друштвено-језички смер
– Економија, право и администрација
2. Техничка школа ,,Никола Тесла”:
– Машинство и обрада метала
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Електротехника
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Ириг: 1 стручна школа
1. Средња стручна школа ,,Борислав Михајловић Михиз”:
– Трговина, угоститељство и туризам
– Пољопривреда, производња и прерада хране
ГРАД БЕОГРАД: 21 ГИМНАЗИЈА, 50 СТРУЧНИХ ШКОЛА,
2 МЕШОВИТЕ ШКОЛЕ, 11 УМЕТНИЧКИХ ШКОЛА И
4 ШКОЛЕ ЗА УЧЕНИКЕ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ И ИНВАЛИДИТЕТОМ
Општина Стари град: 3 гимназије, 7 стручних школа и 3 уметничке школе
1. Прва београдска гимназија:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику
2. Математичка гимназија:
– Обдарени ученици у математичкој гимназији
3. Прва економска школа:
– Економија, право и администрација
4. Трговачка школа:
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
5. Правно-пословна школа Београд:
– Економија, право и администрација
6. Ваздухопловна академија:
– Машинство и обрада метала
– Саобраћај
7. Електротехничка школа ,,Никола Тесла”:
– Електротехника
8. Техничка школа ,,Дрво Арт”:
– Шумарство и обрада дрвета
– Уметност, култура и јавно информисање
– Економија, право и администрација
9. Електротехничка школа ,,Стари град”:
– Електротехника
10. Балетска школа ,,Лујо Давичо”:
– Култура, уметност и јавно информисање
11. Музичка школа ,,Др Војислав Вучковић”:
– Култура, уметност и јавно информисање
12. Музичка школа ,,Мокрањац”:
– Култура, уметност и јавно информисање
13. Спортска гимназија:
– Општи тип гимназије
Општина Савски венац: 3 гимназије, 3 стручне школе, 1 уметничка школа и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Филолошка гимназија:
– Обдарени ученици у филолошкој гимназији – класични језици
– Обдарени ученици у филолошкој гимназији – живи језици (енглески, италијански, јапански, кинески, немачки, руски, француски, шпански)
2. Гимназија ,,Свети Сава”:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику
3. Четврта београдска гимназија:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
4. Медицинска школа Београд:
– Здравство и социјална заштита
5. Угоститељско-туристичка школа:
– Трговина, угоститељство и туризам
6. Школа за бродарство, бродоградњу и хидроградњу:
– Машинство и обрада метала
– Саобраћај
– Геодезија и грађевинарство
7. Школа за дизајн:
– Култура, уметност и јавно информисање
8. Школа за оштећене слухом – наглуве ,,Стефан Дечански”:
– Машинство и обрада метала
– Геодезија и грађевинарство
– Шумарство и обрада дрвета
– Хемија, неметали и графичарство
– Текстилство и кожарство
– Остала делатност личних услуга
– Пољопривреда, производња и прерада хране
Општина Вождовац: 2 гимназије, 5 стручних школа и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Дванаеста београдска гимназија:
– Општи тип гимназије
2. Осма београдска гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику
3. Друга економска школа:
– Економија, право и администрација
4. Школа за негу лепоте:
– Остала делатност личних услуга
5. Геолошка и хидрометеоролошка школа ,,Милутин Миланковић”:
– Геологија, рударство и металургија
– Хидрометеорологија
– Хемија, неметали и графичарство
6. Школа за дизајн текстила:
– Текстилство и кожарство
7. Школа за основно и средње образовање ,,Вожд”:
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
– Трговина, угоститељство и туризам
– Остала делатност личних услуга
8. Техничка школа за дизајн коже:
– Текстилство и кожарство
– Хемија, неметали и графичарство
Општина Врачар: 2 гимназије, 2 стручне школе и 3 уметничке школе
1. Трећа београдска гимназија:
– Друштвено-језички смер (српски, српско-француски, српско-италијански)
– Природно-математички смер
2. Четрнаеста београдска гимназија:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
3. Техничка школа ГСП:
– Саобраћај
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
4. Музичка школа ,,Станковић”:
– Култура, уметност и јавно информисање
5. Архитектонска техничка школа:
– Геодезија и грађевинарство
6. Музичка школа ,,Јосиф Маринковић”:
– Култура, уметност и јавно информисање
7. Музичка школа ,,Јосип Славенски”:
– Култура, уметност и јавно информисање
Општина Палилула: 1 гимназија и 4 стручне школе
1. Пета београдска гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
2. Средња техничка ПТТ школа:
– Електротехника
– Саобраћај
3. Пољопривредна школа са домом ученика ПКБ:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
4. Железничка техничка школа:
– Саобраћај
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
5. Електротехничка школа ,,Раде Кончар”:
– Електротехника
Општина Звездара: 2 гимназије и 7 стручних школа
1. Зуботехничка школа:
– Здравство и социјална заштита
2. Шеста београдска гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
3. Медицинска школа:
– Здравство и социјална заштита
4. Грађевинско-техничка школа ,,Бранко Жежељ”:
– Геодезија и грађевинарство
5. Грађевинска школа:
– Геодезија и грађевинарство
– Електротехника
6. Техноарт Београд – Школа за машинство и уметничке занате:
– Машинство и обрада метала
– Култура, уметност и јавно информисање
7. Геодетска техничка школа:
– Геодезија и грађевинарство
8. Седма београдска гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
9. Фармацеутско-физиотерапеутска школа:
– Здравство и социјална заштита
Општина Раковица: 1 гимназија, 3 стручне школе и 1 уметничка школа
1. Средња занатска школа:
– Машинство и обрада метала
– Хемија, неметали и графичарство
– Остала делатност личних услуга
– Трговина, угоститељство и туризам
– Пољопривреда, производња и прерада хране
2. Гимназија ,,Патријарх Павле”:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
3. Пета економска школа ,,Раковица”:
– Економија, право и администрација
4. Машинска школа ,,Радоје Дакић”:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
5. Музичка школа ,,Даворин Јенко”:
– Култура, уметност и јавно информисање
Општина Чукарица: 1 гимназија, 2 стручне школе, 1 уметничка школа и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Музичка школа ,,Ватрослав Лисински”:
– Култура, уметност и јавно информисање
2. Тринаеста београдска гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
3. Хемијско-прехрамбена технолошка школа:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Хемија, неметали и графичарство
4. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Економија, право и администрација
5. Школа за основно и средње образовање са домом ,,Свети Сава”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Хемија, неметали и графичарство
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
Општина Нови Београд: 2 гимназије и 5 стручних школа
1. Девета гимназија ,,Михаило Петровић Алас”:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
2. Десета гимназија ,,Михајло Пупин”:
– Општи тип гимназије (српски језик, српско-француски, српско-енглески)
3. Политехника – Школа за нове технологије:
– Геологија, рударство и металургија
– Машинство и обрада метала
4. Средња туристичка школа:
– Трговина, угоститељство и туризам
5. Техничка школа Нови Београд:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
6. Графичка школа:
– Хемија, неметали и графичарство
7. Техничка школа ,,Змај”:
– Машинство и обрада метала
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Економија, право и администрација
Општина Земун: 1 гимназија, 6 стручних школа, 1 уметничка школа и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Земунска гимназија:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
– Ученици са посебним способностима за физику
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику
2. Економска школа ,,Нада Димић”:
– Економија, право и администрација
3. Медицинска школа ,,Надежда Петровић”:
– Здравство и социјална заштита
4. Електротехничка школа Земун:
– Електротехника
5. Саобраћајно-техничка школа:
– Саобраћај
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Хемија, неметали и графичарство
6. Правно-биротехничка школа ,,Димитрије Давидовић”:
– Економија, право и администрација
7. Музичка школа ,,Коста Манојловић”:
– Култура, уметност и јавно информисање
8. Школа за ученике оштећеног вида ,,Вељко Рамадановић”:
– Саобраћај
– Економија право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
– Текстилство и кожарство
9. Политехника – школа за нове технологије:
– Геологија, рударство и металургија
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
Општина Младеновац: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
– Општи тип гимназије
2. Техничка школа:
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
Општина Барајево: 1 мешовита школа
1. Средња школа:
– Машинство и обрада метала
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Економија право и администрација
– Трговина, туризам и угоститељство
– Остала делатност личних услуга
– Општи тип гимназије
Општина Гроцка: 1 мешовита школа
1. Средња школа:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Остала делатност личних услуга
– Машинство и обрада метала
Општина Обреновац: 1 гимназија и 2 стручне школе
1. Гимназија у Обреновцу:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
– Општи тип гимназије
2. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Економија, право и администрација
3. Пољопривредно-хемијска школа:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Хемија, неметали и графичарство
Општина Сопот: 2 стручне школе
1. Економско-трговинска школа:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
2. Машинска школа ,,Космај”:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Кожарство и текстилство
Општина Лазаревац: 1 гимназија, 1 стручна школа и 1 уметничка школа
1. Гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
2. Техничка школа ,,Колубара”:
– Геологија, рударство и металургија
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Економија, право и администрација
3. Музичка школа ,,Марко Тајчевић”:
– Култура, уметност и јавно информисање
ШУМАДИЈСКИ ОКРУГ: 3 ГИМНАЗИЈЕ, 9 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 3 МЕШОВИТЕ ШКОЛЕ, 1 УМЕТНИЧКА ШКОЛА И 2 ШКОЛЕ ЗА УЧЕНИКЕ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ И ИНВАЛИДИТЕТОМ
Општина Аранђеловац: 1 гимназија и 2 стручне школе
1. Гимназија ,,Милош Савковић”:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
– Општи тип гимназије
– Ученици са посебним способностима за информатику и рачунарство
2. Економско-угоститељска школа ,,Слободан Минић”:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Техничка школа ,,Милета Николић”:
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
– Хемија, неметали и графичарство
Општина Баточина: 1 мешовита школа
1. Средња школа ,,Никола Тесла”:
– Општи тип гимназије
– Машинство и обрада метала
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Кнић: 1 стручна школа
1. Средња школа:
– Економија, право и администрација
– Машинство и обрада метала
– Трговина, угоститељство и туризам
Град Крагујевац: 2 гимназије, 5 стручних школа, 1 уметничка и 2 школе за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Прва крагујевачка гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
– Обдарени ученици у математичкој гимназији
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику
2. Друга крагујевачка гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
– Општи тип гимназије
– Обдарени ученици у филолошкој гимназији – живи језици – енглески језик
3. Трговинско-угоститељска школа ,,Тоза Драговић”:
– Трговина, угоститељство и туризам
– Текстилство и кожарство
– Остала делатност личних услуга
4. Медицинска школа са домом ученика ,,Сестре Нинковић”:
– Здравство и социјална заштита
5. Средња стручна школа:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Саобраћај
– Шумарство и обрада дрвета
– Култура, уметност и јавно информисање
7. Прва техничка школа:
– Електротехника
– Геодезија и грађевинарство
– Хемија, неметали и графичарство
– Пољопривреда, производња и прерада хране
8. Економска школа:
– Економија, право и администрација
9. Музичка школа ,,Др Милоје Милојевић”:
– Култура, уметност и јавно информисање
10. Школа са домом за ученике оштећеног слуха:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Хемија, неметали и графичарство
– Остала делатност личних услуга
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
11. Школа за основно и средње образовање ,,Вукашин Марковић”:
– Шумарство и обрада дрвета
– Пољопривреда, производња и прерада хране
Општина Рача: 1 мешовита школа
1. Средња школа ,,Ђура Јакшић”:
– Општи тип гимназије
– Електротехника
– Трговина, угоститељство и туризам
– Машинство и обрада метала
Општина Лапово: 1 стручна школа
1. Средња школа
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
– Остала делатност личних услуга
Општина Топола: 1 мешовита школа
1. Средња школа ,,Краљ Петар Први”:
– Општи тип гимназије
– Друштвено-језички смер
– Машинство и обрада метала
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Текстилство и кожарство
ПОМОРАВСКИ ОКРУГ: 3 ГИМНАЗИЈЕ, 11 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 1 МЕШОВИТА ШКОЛА, 1 УМЕТНИЧКА ШКОЛА И 1 ШКОЛА ЗА УЧЕНИКЕ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ И ИНВАЛИДИТЕТОМ
Општина Деспотовац: 1 стручна школа
1. Техничка школа
– Електротехника
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
– Машинство и обрада метала
Општина Параћин: 1 гимназија и 3 стручне школе
1. Гимназија
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
– Општи тип гимназије
2. Економско-трговинска школа:
– Економија, право, администрација
– Трговина, туризам, угоститељство
3. Машинско-електротехничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Геодезија и грађевинарство
4. Технолошка школа:
– Хемија, неметали и графичарство
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Здравство и социјална заштита
– Остала делатност личних услуга
Општина Рековац: 1 стручна школа
1. Пољопривредно-ветеринарска школа са домом ученика:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Економија, право и администрација
Општина Јагодина: 1 гимназија, 3 стручне школе и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Гимназија ,,Светозар Марковић”:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
– Обдарени ученици у филолошкој гимназији за смер – живи језици – енглески језик
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику
– Општи тип гимназије
2. Економско-трговинска школа ,,Славка Ђурђевић”:
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
3. Прва техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
4. Електротехничка и грађевинска школа ,,Никола Тесла”:
– Електротехника
– Геодезија и грађевинарство
5. Школа са домом ученика за ученике оштећеног слуха и говора ,,11. мај”:
– Хемија, неметали и графичарство
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Остала делатност личних услуга
– Машинство и обрада метала
Општина Свилајнац: 1 стручна школа и 1 мешовита школа
1. Пољопривредно-ветеринарска школа са домом ученика Свилајнац:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
2. Средња школа Свилајнац:
– Општи тип гимназије
– Машинство и обрада метала
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
– Електротехника
Општина Ћуприја: 1 гимназија, 2 стручне школе и 1 уметничка школа
1. Гимназија:
– Општи тип гимназије
2. Медицинска школа:
– Здравство и социјална заштита
3. Техничка школа:
– Саобраћај
– Машинство и обрада метала
4. Школа за музичке таленте:
– Основно образовање општег типа
– Основно образовање посебног типа
– Техничко и стручно средње образовање
– Уметничко и књижевно стваралаштво и сценска уметност
БРАНИЧЕВСКИ ОКРУГ: 2 ГИМНАЗИЈЕ, 7 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 2 МЕШОВИТЕ ШКОЛЕ И 1 УМЕТНИЧКА ШКОЛА
Општина Велико Градиште: 1 мешовита школа
1. Средња школа:
– Трговина, угоститељство и туризам
– Општи тип гимназије
Општина Голубац: 1 гимназија
1. Средња школа Велико Градиште – Делатност ван седишта – Голубац:
– Општи тип гимназије
Општина Кучево: 1 стручна школа
1. Економско-трговинска и машинска школа:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
– Машинство и обрада метала
– Шумарство и обрада дрвета
Општина Петровац на Млави: 1 мешовита школа
1. Средња школа Младост:
– Општи тип гимназије
– Природно-математички смер
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Пожаревац: 1 гимназија, 4 стручне школе и 1 уметничка школа
1. Пожаревачка гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
2. Економско-трговинска школа:
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
3. Медицинска школа:
– Здравство и социјална заштита
– Остала делатност личних услуга
4. Пољопривредна школа са домом ученика ,,Соња Маринковић”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
5. Политехничка школа:
– Саобраћај
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
6. Школа за основно и средње музичко образовање ,,Стеван Мокрањац”:
– Култура, уметност и јавно информисање
Општина Жагубица: 1 стручна школа
1. Техничка школа:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
– Машинство и обрада метала
Општина Костолац: 1 стручна школа
1. Техничка школа са домом ученика ,,Никола Тесла”:
– Геологија, рударство и металургија
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
ПОДУНАВСКИ ОКРУГ: 3 ГИМНАЗИЈЕ, 7 СТРУЧНИХ ШКОЛА И 1 УМЕТНИЧКА ШКОЛА
Општина Смедеревска Паланка: 1 гимназија и 2 стручне школе
1. Паланачка гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
2. Машинско-елетротехничка школа ,,Гоша”:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Саобраћај
3. Средња школа ,,Жикица Дамњановић”:
– Хемија, неметали и графичарство
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Здравство и социјална заштита
Општина Велика Плана: 1 гимназија и 2 стручне школе
1. Гимназија Велика Плана:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
– Општи тип гимназије
2. Економско-угоститељска школа ,,Вук Караџић”:
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
3. Техничка школа ,,Никола Тесла”:
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
– Остала делатност личних услуга
– Текстилство и кожарство
Општина Смедерево: 1 гимназија, 3 стручне школе и 1 уметничка школа
1. Гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
– Обдарени ученици у филолошкој гимназији – живи језици – енглески језик
2. Економско-трговинска школа:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Саобраћај
– Електротехника
– Геологија, рударство и металургија
4. Текстилно-технолошка и пољопривредна школа ,,Деспот Ђурађ”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Текстилство и кожарство
– Хемија, неметали и графичарство
5. Музичка школа ,,Коста Манојловић”:
– Култура, уметност и јавно информисање
ЗЛАТИБОРСКИ ОКРУГ: 6 ГИМНАЗИЈА, 13 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 2 МЕШОВИТЕ ШКОЛЕ И 2 УМЕТНИЧКЕ ШКОЛЕ
Општина Ариље: 1 мешовита школа
1. Средња школа ,,Свети Ахилије”
– Општи тип гимназије
– Економија, право и администрација
– Текстилство и кожарство
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
Општина Бајина Башта: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија ,,Јосиф Панчић”
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
2. Техничка школа
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
Општина Косјерић: 1 стручна школа
1. Техничка школа
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
Општина Нова Варош: 1 мешовита школа
1. Средња школа:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
Општина Пожега: 1 гимназија и 2 стручне школе
1. Гимназија ,,Свети Сава”:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику
2. Пољопривредна школа са домом ученика ,,Љубо Мићић”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
3. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Економија, право и администрација
– Геологија, рударство и металургија
– Електротехника
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Прибој: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија Прибој:
– Природно-математички
– Друштвено-језички
2. Машинско-електротехничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
– Остала делатност личних услуга
Општина Пријепоље: 1 гимназија и 2 стручне школе
1. Пријепољска гимназија:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
2. Економско-трговинска школа:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Текстилство и кожарство
Општина Сјеница: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија ,,Јездимир Ловић”:
– Општи тип гимназије
– Општи тип гимназије – босански језик
2. Техничко-пољопривредна школа:
– Текстилство и кожарство
– Машинство и обрада метала
– Пољопривреда, производња и обрада хране
– Саобраћај
– Електротехника
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Ужице: 1 гимназија, 4 стручне школе и 2 уметничке школе
1. Ужичка гимназија:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
– Ученици седмог и осмог разреда основног образовања и васпитања обдарене за математику
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику
2. Економска школа:
– Економија, право и администрација
3. Медицинска школа:
– Здравство и социјална заштита
4. Техничка школа ,,Радоје Љубичић”:
– Саобраћај
5. Техничка школа:
– Mашинство и обрада метала
– Електротехника
– Геологија, рударство и металургија
– Хемија, неметали и графичарство
– Шумарство и обрада дрвета
6. Уметничка школа:
– Култура, уметност и јавно информисање
7. Музичка школа ,,Војислав Лале Стефановић”:
– Култура, уметност и јавно информисање
Општина Чајетина: 1 стручна школа
1. Угоститељско-туристичка школа:
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
КОЛУБАРСКИ ОКРУГ: 2 ГИМНАЗИЈЕ, 7 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 1 МЕШОВИТА ШКОЛА, 1 ОБРАЗОВНО-ВАСПИТНИ ЦЕНТАР И 1 УМЕТНИЧКА ШКОЛА
Општина Ваљево: 1 гимназија, 4 стручне школе и 1 уметничка школа
1. Ваљевска гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Друштвено-језички смер – српско-француски
– Друштвено-језички смер – српско-немачки
– Природно-математички смер
– Обдарени ученици у математичкој гимназији
– Обдарени ученици у филолошкој гимназији – живи језици – енглески језик
2. Економска школа ,,Ваљево”:
– Економија, право, администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Медицинска школа ,,Др Миша Пантић”:
– Здравство и социјална заштита
– Остало делатност личних услуга
4. Техничка школа
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Геодезија и грађевинарство
– Саобраћај
– Шумарство и обрада дрвета
– Хемија, неметали и графичарство
5. Пољопривредна школа са домом ученика Ваљево:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
6. Музичка школа ,,Живорад Грбић”:
– Култура, уметност и јавно информисање
Општина Лајковац: 1 стручна школа
1. Средња школа ,,17. септембар”.
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Економија, право и администрација
Општина Љиг: 1 мешовита школа
1. Средња школа ,,Хиљаду триста каплара”:
– Општи тип гимназије
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
– Машинство и обрада метала
Општина Уб: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија ,,Бранислав Петронијевић”:
– Општи тип гимназије
2. Техничка школа Уб:
Машинство и обрада метала
Електротехника
Трговина, угоститељство и туризам
Економија, право и администрација
Пољопривреда, производња и прерада хране
Општина Осечина – 1 образовно-васпитни центар
1. Образовно-васпитни центар Осечина:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
– Основно образовање и васпитање.
*
Општина Мионица: 1 стручна школа
1. Средња школа Мионица:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
МАЧВАНСКИ ОКРУГ: 2 ГИМНАЗИЈЕ, 11 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 3 МЕШОВИТЕ ШКОЛЕ И 2 УМЕТНИЧКЕ ШКОЛЕ
Општина Лозница: 1 гимназија и 3 стручне школе
1. Гимназија ,,Вук Караџић”:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
2. Средња економска школа:
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
3. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Геодезија и грађевинарство
4. Средња школа ,,Свети Сава”:
– Текстилство и кожарство
– Хемија, неметали и графичарство
– Остала делатност личних услуга
– Производња и припрема хране
– Здравство и социјална заштита
Општина Крупањ: 1 мешовита школа
1. Средња школа:
– Општи тип гимназије
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Економија, право и администрација
Општина Љубовија: 1 мешовита школа
1. Средња школа ,,Вук Караџић”:
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
– Општи тип гимназије
Општина Шабац: 1 гимназија, 5 стручних школа и 2 уметничке школе
1. Шабачка гимназија:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
– Општи тип гимназије
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику
– Обдарени ученици у филолошкој гимназији – живи језици – енглески језик
2. Економско-трговинска школа ,,Стана Милановић”:
– Економија право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Медицинска школа ,,Др Андра Јовановић”:
– Здравство и социјална заштита
4. Техничка школа:
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
– Геодезија и грађевинарство
– Саобраћај
5. Стручна хемијска и текстилна школа:
– Хемија, неметали и графичарство
– Остала делатност личних услуга
– Текстилство и кожарство
6. Средња пољопривредна школа са домом ученика Шабац:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
7. Музичка школа ,,Михаило Вукдраговић”:
– Култура, уметност и јавно информисање
8. Школа примењених уметности:
– Култура, уметност и јавно информисање
Општина Богатић: 1 стручна школа
1. Мачванска средња школа – Богатић:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Машинство и обрада метала
– Саобраћај
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
Општина Коцељева: 1 стручна школа
1. Средња школа:
– Машинство и обрада метала
– Трговина, угоститељство и туризам
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Економија, право и администрација
– Остала делатност личних услуга
Општина Владимирци: 1 стручна школа
1. Посавотамнавска средња школа:
– Геодезија и грађевинарство
– Машинство и обрада метала
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
Општина Мали Зворник: 1 мешовита школа
1. Средња школа Мали Зворник:
– Општи тип гимназије
– Економија, право и администрација
– Остала делатност личних услуга
– Трговина, угоститељство и туризам
РАСИНСКИ ОКРУГ: 2 ГИМНАЗИЈЕ, 8 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 3 МЕШОВИТЕ ШКОЛЕ, 1 УМЕТНИЧКА ШКОЛА И 1 ШКОЛА ЗА УЧЕНИКЕ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ И ИНВАЛИДИТЕТОМ
Општина Александровац: 1 мешовита школа
1. Средња школа ,,Свети Трифун”:
– Општи тип гимназије
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Машинство и обрада метала
Општина Брус: 1 мешовита школа
1. Средња школа:
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
– Општи тип гимназије
– Друштвено-језички смер
Општина Крушевац: 1 гимназија и 5 стручних школа, 1 уметничка школа и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
– Обдарени ученици у филолошкој гимназији – живи језици – енглески језик
2. Економско-трговинска школа:
– Економија, право и администрација
– Tрговина угоститељство и туризам
3. Медицинска школа:
– Здравство и социјална заштита
4. Политехничка школа ,,Милутин Миланковић”:
– Геодезија и грађевинарство
– Шумарство и обрада дрвета
– Текстилство и кожарство
– Култура, уметност и јавно информисање
5. Хемијско-технолошка школа:
– Хемија, неметали и графичарство
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Трговина, угоститељство и туризам
6. Прва техничка школа:
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
– Саобраћај
7. Музичка школа ,,Стеван Христић”:
– Култура, уметност и јавно информисање
8. Школа за основно и средње образовање ,,Веселин Николић”:
– Машинство и обрада метала
– Хемија, неметали и графичарство
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Текстилство и кожарство
Општина Велики Шиљеговац: 1 стручна школа
1. Хемијско-технолошка школа Крушевац – Делатност ван седишта:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
Општина Ћићевац: 1 стручна школа
1. Економско-трговинска школа Крушевац – Делатност ван седишта:
– Економија, право и администрација
Општина Трстеник: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија ,,Вук Караџић”:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
2. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Економија, право и администрација
Општина Варварин: 1 мешовита школа
1. Средња школа:
– Машинство и обрада метала
– Економија, право и администрација
– Хемија, неметали и графичарство
– Природно-математички смер
МОРАВИЧКИ ОКРУГ: 3 ГИМНАЗИЈЕ, 8 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 1 МЕШОВИТА ШКОЛА, 1 УМЕТНИЧКА ШКОЛА И 1 ШКОЛА ЗА УЧЕНИКЕ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ И ИНВАЛИДИТЕТОМ
Општина Горњи Милановац: 1 гимназија и 2 стручне школе
1. Гимназија ,,Таковски устанак”:
– Општи тип гимназије (српски језик, српско – енглески)
– Друштвено-језички смер
2. Економско-трговачка школа ,,Књаз Милош”:
– Економија, право и администрацијa
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Техничка школа ,,Јован Жујовић”:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Хемија, неметали и графичарство
– Текстилство и кожарство
– Пољопривреда, производња и прерада хране
Општина Чачак: 1 гимназија, 5 стручних школа, 1 уметничка и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Гимназија:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
2. Економска школа:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Медицинска школа:
– Здравство и социјална заштита
4. Техничка школа:
– Електротехника
– Геодезија и грађевинарство
5. Машинско-саобраћајна школа:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Саобраћај
– Текстилство и кожарство
– Култура, уметност и јавно информисање
6. Прехрамбено-угоститељска школа:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Хемија, неметали и графичарство
– Трговина, угоститељство и туризам
7. Музичка школа ,,Др Војислав Вучковић”:
– Култура, уметност и јавно информисање
8. Школа за основно и средње образовање ,,1. новембар”:
– Хемија, неметали и графичарство
Општина Ивањица: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија:
– Општи тип гимназије
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
– Обдарени ученици у математичкој гимназији
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику
2. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
– Шумарство и обрада дрвета
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
Општина Лучани: 1 мешовита школа
1. Средња школа ,,Драгачево”:
– Општи тип гимназије
– Машинство и обрада метала
– Хемија, неметали и графичарство
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
РАШКИ ОКРУГ: 5 ГИМНАЗИЈА, 14 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 2 УМЕТНИЧКЕ ШКОЛЕ И 1 ШКОЛА ЗА УЧЕНИКЕ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ И ИНВАЛИДИТЕТОМ
Општина Краљево: 1 гимназија, 6 стручних школа, 2 уметничке школе и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Гимназија:
– Општи тип гимназије
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
– Обдарени ученици у математичкој гимназији
– Обдарени ученици у филолошкој гимназији – живи језици – енглески језик
2. Економско-трговинска школа:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Медицинска школа:
– Здравство и социјална заштита
4. Машинска техничка школа ,,14. октобар”:
– Машинство и обрада метала
– Геологија, рударство и металургија
– Текстилство и кожарство
5. Електро-саобраћајна школа ,,Никола Тесла”:
– Саобраћај
– Електротехника
6. Пољопривредно-хемијска школа ,,Др Ђорђе Радић”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Хемија, неметали и графичарство
7. Шумарска школа са домом ученика:
– Шумарство и обрада дрвета
– Геодезија и грађевинарство
8. Музичка школа ,,Стеван Мокрањац”:
– Култура, уметност и јавно информисање
9. Уметничка школа у Краљеву
– Култура, уметност и јавно информисање
10. Школа за основно и средње образовање ,,Иво Лола Рибар”:
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
Општина Врњачка Бања: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
– Општи тип гимназије
2. Угоститељско-туристичка школа са домом ученика:
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Нови Пазар: 1 гимназија и 5 стручних школа
1. Гимназија:
– Друштвено-језички смер – босански језик
– Друштвено-језички смер
– Општи тип гимназије
– Општи тип гимназије – босански језик
– Природно-математички смер
– Природно-математички смер – босански језик
2. Економско-трговинска школа:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
– Остала делатност личних услуга
3. Школа за дизајн текстила и коже:
– Текстилство и кожарство
– Геодезија и грађевинарство
– Култура, уметност и јавно информисање
4. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Саобраћај
– Електротехника
5. Медицинска школа:
– Здравство и социјална заштита
6. Угоститељско-туристичка школа:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Рашка: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
2. Машинска школа ,,Краљица Јелена”:
– Машинство и обрада метала
– Угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
Општина Тутин: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија:
– Општи тип гимназије
– Општи тип гимназије – босански језик
2. Техничка школа:
– Шумарство и обрада дрвета
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Текстилство и кожарство
– Економија, право и администрација
БОРСКИ ОКРУГ: 3 ГИМНАЗИЈЕ, 7 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 1 МЕШОВИТA ШКОЛA И 1 УМЕТНИЧКА ШКОЛА
Општина Бор: 1 гимназија и 4 стручне школе
1. Гимназија ,,Бора Станковић”:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
– Општи тип гимназије
– Обдарени ученици у филолошкој гимназији
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику
2. Економско-трговинска школа:
– Економија право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Техничка школа:
– Хемија, неметали и графичарство
– Геологија, рударство и металургија
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Остала делатност личних услуга
4. Машинско-електротехничка школа:
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
– Саобраћај
5. Школа за основно и средње образовање ,,Видовдан”:
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
Општина Мајданпек: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија ,,Миле Арсенијевић Бандера”:
– Општи тип гимназије
2. Техничка школа:
– Mашинство и обрада метала
– Eлектротехника
– Eкономија, право и администрација
– Геологија, рударство и металургија
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Кладово: 1 мешовита школа
1. Средња школа:
– Општи тип гимназије
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
Општина Неготин: 1 гимназија, 2 стручне школе и 1 уметничка школа
1. Неготинска гимназија:
– Општи тип гимназије
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
2. Пољопривредна школа са домом ученика ,,Рајко Боснић”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Хемија, неметали и графичарство
3. Техничка школа:
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
4. Музичка школа ,,Стеван Мокрањац”:
– Култура, уметност и јавно информисање
ЗАЈЕЧАРСКИ ОКРУГ: 2 ГИМНАЗИЈЕ, 4 СТРУЧНЕ ШКОЛЕ, 2 МЕШОВИТЕ ШКОЛЕ И 1 ШКОЛА ЗА УЧЕНИКЕ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ И ИНВАЛИДИТЕТОМ
Општина Зајечар: 1 гимназија, 3 стручне школе и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
– Општи тип гимназије
2. Економско-трговинска школа:
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
3. Медицинска школа:
– Здравство и социјална заштита
4. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Саобраћај
– Остала делатност личних услуга
5. Школа за основно и средње образовање ,,Јелена Мајсторовић”:
– Текстилство и кожарство
Општина Бољевац: 1 мешовита школа
1. Средња школа ,,Никола Тесла”:
– Општи тип гимназије
– Економија, право и администрација
– Машинство и обрада метала
– Шумарство и обрада дрвета
Општина Књажевац: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Књажевачка гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
– Општи тип гимназије
2. Техничка школа:
– Геодезија и грађевинарство
– Текстилство и кожарство
– Машинство и обрада метала
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Сокобања: 1 мешовита школа
1. Средња школа ,,Бранислав Нушић”:
– Општи тип гимназије
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
ЈАБЛАНИЧКИ ОКРУГ: 3 ГИМНАЗИЈЕ, 14 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 1 УМЕТНИЧКА ШКОЛА И 1 ШКОЛА ЗА УЧЕНИКЕ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ И ИНВАЛИДИТЕТОМ
Општина Лесковац: 1 гимназија, 9 стручних школа, 1 уметничка школа и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
2. Економска школа ,,Ђука Динић”:
– Економија, право и администрација
3. Трговинско-угоститељска школа:
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
4. Медицинска школа:
– Здравство и социјална заштита
5. Техничка школа ,,Раде Металац”:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Саобраћај
6. Школа за текстил и дизајн:
– Текстилство и кожарство
– Култура, уметност и јавно информисање
7. Хемијско-технолошка школа ,,Божидар Ђорђевић Кукар”:
– Хемија, неметали и графичарство
– Геологија, рударство и металургија
– Остале делатности личних услуга
8. Пољопривредна школа:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
9. Средња школа ,,Светозар Крстић Тоза”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Трговина, угоститељство и туризам
10. Средња школа:
– Шумарство и обрада дрвета
– Трговина, угоститељство и туризам
11. Музичка школа ,,Станислав Бинички”:
– Култура, уметност и јавно информисање
12. Школа за основно и средње образовање ,,11. октобар”:
– Машинство и обрада метала
– Хемија, неметали и графичарство
– Текстилство и кожарство
Општина Власотинце: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија ,,Стеван Јаковљевић”:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
2. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Геодезија и грађевинарство
– Текстилство и кожарство
– Економија, право и администрација
– Електротехника
Општина Медвеђа: 1 стручна школа
1. Техничка школа ,,Никола Тесла”:
– Машинство и обрада метала
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Лебане: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
2. Средња техничка школа ,,Вожд Карађорђе”:
– Машинство и обрада метала
– Саобраћај
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
– Текстилство и кожарство
Општина Бојник: 1 стручна школа
1. Техничка школа ,,Бошко Крстић”
– Економија, право и администрација
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Трговина, угоститељство и туризам
– Машинство и обрада метала
Општина Црна трава: 1 стручна школа
1. Техничка школа са домом ученика ,,Милентије Поповић”
– Геодезија и грађевинарство
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
ПЧИЊСКИ ОКРУГ: 5 ГИМНАЗИЈА, 12 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 1 МЕШОВИТА ШКОЛА, 1 УМЕТНИЧКА ШКОЛА И 1 ШКОЛА ЗА УЧЕНИКЕ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ И ИНВАЛИДИТЕТОМ
Општина Врање: 1 гимназија, 5 стручних школа, 1 уметничка школа и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Гимназија ,,Бора Станковић”:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
2. Економско-трговинска школа:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Медицинска школа ,,Др Изабел Емсли Хатон”:
– Здравство и социјална заштита
4. Техничка школа:
– Саобраћај
– Машинство и обрада дрвета
– Електротехника
5. Хемијско-технолошка школа:
– Хемија, неметали и графичарство
– Текстилство и кожарство
– Шумарство и обрада дрвета
6. Средња пољопривредно-ветеринарска школа ,,Стеван Синђелић”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
7. Школа за основно и средње образовање ,,Вуле Антић”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Шумарство и обрада дрвета
– Машинство и обрада метала
– Хемија, неметали и графичарство
– Текстилство и кожарство
8. Музичка школа ,,Стеван Мокрањац”:
– Култура, уметност и јавно информисање
Општина Бујановац: 1 стручна школа и 1 мешовита школа
1. Стручна школа ,,Свети Сава”:
– Економија, право и администрација
– Машинство и обрада метала
– Здравство и социјална заштита
– Трговина, угоститељство и туризам
2. Средња школа ,,Сезаи Сурои”:
– Општи тип гимназије
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Сурдулица: 1 гимназија и 2 стручне школе
1. Гимназија ,,Светозар Марковић”:
– Општи тип гимназије
2. Техничка школа ,,Никола Тесла”:
– Електротехника
– Саобраћај
– Економија, право и администрација
3. Пољопривредно-шумарска школа ,,Јосиф Панчић”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Шумарство и обрада дрвета
Општина Босилеград: 1 гимназија
1. Гимназија:
– Општи тип гимназије на српском језику
– Општи тип гимназије на бугарском језику
– Ученици са посебним способностима за информатику и рачунарство
Општина Прешево: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија ,,Скендербеу”:
– Општи тип гимназије
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
2. Средња техничка школа ,,Прешево”:
– Машинство и обрада метала
– Саобраћај
– Електротехника
– Здравство и социјална заштита
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Трговиште: 1 стручна школа
1. Средња стручна школа ,,Милутин Бојић”:
– Економија право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Владичин Хан: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија ,,Јован Скерлић”:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
2. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Саобраћај
ПИРОТСКИ ОКРУГ: 2 ГИМНАЗИЈЕ, 5 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 2 МЕШОВИТЕ ШКОЛЕ И 1 ШКОЛА ЗА УЧЕНИКЕ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ И ИНВАЛИДИТЕТОМ
Општина Бабушница: 1 мешовита школа
1. Средња школа:
– Општи тип гимназије
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
Општина Бела Паланка: 1 мешовита школа
1. Средња школа ,,Никета Ремезијански” са домом ученика:
– Општи тип гимназије
– Трговина, угоститељство и туризам
– Остала делатност личних услуга
– Текстилство и кожарство
Општина Димитровград: 1 мешовита школа
1. Гимназија ,,Свети Кирило и Методије”:
– Општи тип гимназије
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Пирот: 1 гимназија, 4 стручних школа и 1 школа за ученике са сметњама у развоју
1. Гимназија Пирот:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
– Природно-математички смер – српско-француски
– Општи тип гимназије
– Ученици са посебним способностима за информатику и рачунарство
2. Економска школа Пирот:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Млекарска школа са домом ученика ,,Др Обрен Пејић”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
4. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Саобраћај
– Електротехника
– Текстилство и кожарство
5. Средња стручна школа:
– Хемија, неметали и графичарство
– Геодезија и грађевинарство
– Остала делатност личних услуга
6. Школа за основно и средње образовање ,,Младост”:
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
ТОПЛИЧКИ ОКРУГ: 2 ГИМНАЗИЈЕ, 5 СТРУЧНИХ ШКОЛА И 1 МЕШОВИТА ШКОЛА
Општина Блаце: 1 мешовита школа
1. Средња школа:
– Општи тип гимназије
– Трговина, угоститељство и туризам
– Пољопривреда, производња и прерада хране
Општина Житорађа: 1 стручна школа
1. Средња школа:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Машинство и обрада метала
– Економија, право и администрација
Општина Прокупље: 1 гимназија и 3 стручне школе
1. Гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
2. Медицинска школа ,,Др Алекса Савић”:
– Здравство и социјална заштита
3. Техничка школа ,,15. мај”:
– Саобраћај
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
4. Пољопривредна школа ,,Радош Јовановић Сеља”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
Општина Куршумлија: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Куршумлијско-подујевска гимназија:
– Општи тип гимназије
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
2. Куршумлијско-подујевска економско-техничка школа:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
НИШАВСКИ ОКРУГ: 5 ГИМНАЗИЈА, 16 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 2 УМЕТНИЧКЕ ШКОЛЕ И 2 ШКОЛЕ ЗА УЧЕНИКЕ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ И ИНВАЛИДИТЕТОМ
Општина Алексинац: 1 гимназија и 2 стручне школе
1. Алексиначка гимназија:
– Природно-математички смер
– Природно-математички смер – српско-руски
– Друштвено-језички смер
2. Техничка школа ,,Прота Стеван Димитријевић”:
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
– Економија, право и администрација
– Саобраћај
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Пољопривредна школа ,,Шуматовац”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Хемија, неметали и графичарство
Општина Сврљиг: 1 стручна школа
1. Стручна школа ,,Душан Тривунац Драгош”:
– Економија, право и администрација
– Машинство и обрада метала
– Трговина, угоститељство и туризам
– Шумарство и обрада дрвета
Град Ниш: 4 гимназије, 12 стручних школа, 2 уметничке школе и 2 школе за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Прва нишка гимназија ,,Стеван Сремац”:
– Друштвено-језички смер
– Друштвено-језички смер – српско-немачки
– Природно-математички смер
– Обдарени ученици у филолошкој гимназији – живи језици – енглески језик
2. Гимназија ,,Бора Станковић”:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
– Природно-математички смер – српско-енглески
– Ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику
3. Гимназија ,,Светозар Марковић”:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
– Природно-математички смер – српско-енглески
– Природно-математички смер – српско-француски
– Обдарени ученици у математичкој гимназији
– Ученици са посебним способностима за физику
4. Гимназија ,,Девети мај”:
– Општи тип гимназије
5. Економска школа:
– Економија, право и администрација
6. Правно-пословна школа:
– Економија, право и администрација
7. Трговинска школа:
– Трговина, угоститељство и туризам
– Економија, право и администрација
8. Угоститељско-туристичка школа:
– Трговина, угоститељство и туризам
9. Медицинска школа ,,Др Миленко Хаџић”:
– Здравство и социјална заштита
10. Средња стручна школа:
– Машинство и обрада метала
– Геологија, рударство и металургија
– Саобраћај
12. Машинска школа:
– Машинство и обрада метала
– Саобраћај
13. Електротехничка школа ,,Никола Тесла”:
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
14. Електротехничка школа ,,Мија Станимировић”:
– Eлектротехника
15. Грађевинска техничка школа ,,Неимар”:
– Геодезија и грађевинарство
– Шумарство и обрада дрвета
16. Прехрамбено-хемијска школа:
– Хемија, неметали и графичарство
– Пољопривреда, производња и прерада хране
17. Школа моде и лепоте:
– Остала делатност личних услуга
– Здравство и социјална заштита
– Текстилство и кожарство
18. Уметничка школа:
– Култура, уметност и јавно информисање
19. Музичка школа:
– Култура, уметност и јавно информисање
20. Школа за основно и средње образовање ,,14. октобар”:
– Машинство и обрада метала
– Текстилство и кожарство
– Остала делатност личних услуга
21. Специјална школа са домом ученика ,,Бубањ”:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
– Машинство и обрада метала
– Хемија, неметали и графичарство
– Текстилство и кожарство
– Остала делатност личних услуга
Општина Дољевац: 1 стручна школа
1. Економска школа Ниш – Делатност ван седишта:
– Економија, право и администрација
КОСОВСКИ ОКРУГ: 2 ГИМНАЗИЈЕ, 8 СТРУЧНИХ ШКОЛА И 1 МЕШОВИТА ШКОЛА
Општина Приштина: 1 гимназија и 6 стручних школа
1. Гимназија – Лапље село:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
2. Економско-трговинска школа – Делатност ван седишта – Лапље село:
– Економија, право и администрација
3. Машинска школа – Приштина – Преоце:
– Машинство и обрада метала
4. Медицинска школа – Приштина – Грачаница:
– Здравство и социјална заштита
5. Медицинска школа – Приштина – Делатност ван седишта – Племетина:
– Здравство и социјална заштита
6. Медицинска школа – Приштина – Делатност ван седишта – Доња Гуштерица:
– Здравство и социјална заштита
7. Медицинска школа – Приштина – Делатност ван седишта – Лепина:
– Здравство и социјална заштита
Општина Обилић: 1 стручна школа
1. Техничка школа ,,Никола Тесла” – Делатност ван седишта – Прилужје:
– Машинство и обрада метала
– Геологија, рударство и металургија
– Електротехника
Општина Штрпце: 1 мешовита школа
1. Економско-трговинска школа ,,Јован Цвијић”:
– Економија, право и администрација
– Здравство и социјална заштита
– Природно-математички смер
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Липљан: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Пољопривредна школа – Гимназија Липљан:
– Друштвено-језички смер
2. Пољопривредна школа:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
КОСОВСКО-МИТРОВАЧКИ ОКРУГ: 2 ГИМНАЗИЈЕ,
7 СТРУЧНИХ ШКОЛА, 2 МЕШОВИТЕ ШКОЛЕ И
1 ШКОЛА ЗА УЧЕНИКЕ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ И ИНВАЛИДИТЕТОМ
Општина Косовска Митровица: 1 гимназија, 3 стручне школе и 1 школа за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом
1. Гимназија:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
2. Економско-трговинска школа:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
3. Медицинска школа са домом ученика:
– Здравство и социјална заштита
4. Техничка школа ,,Михаило Петровић Алас”:
– Саобраћај
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
– Геодезија и грађевинарство
5. Школа за основно и средње образовање ,,Косовски божур”:
– Хемија, неметали и графичарство
– Остала делатност личних услуга
Општина Звечан: 1 стручна школа
1. Средња школа:
– Хемија, неметали и графичарство
– Остала делатност личних услуга
– Здравство и социјална заштита
Општина Лепосавић: 1 стручна школа и 1 мешовита школа
1. Средња школа ,,Никола Тесла”:
– Природно-математички смер
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Економија, право и администрација
2. Пољопривредна школа Приштина, Лешак:
– Пољопривреда, производња и прерада хране
Општина Зубин поток: 1 мешовита школа
1. Средња школа ,,Григорије Божовић”:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
– Електротехника
– Машинство и обрада метала
Општина Вучитрн: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија Вучитрн:
– Друштвено-језички смер
2. Техничка школа Вучитрн:
– Машинство и обрада метала
Општина Србица: 1 стручна школа
1. Техничка школа:
– Хемија, неметали и графичарство
– Машинство и обрада метала
КОСОВСКО-ПОМОРАВСКИ ОКРУГ: 2 ГИМНАЗИЈЕ И
5 СТРУЧНИХ ШКОЛА
Општина Гњилане: 1 гимназија и 1 стручна школа
1. Гимназија Шилово – Делатност ван седишта – Пасјане:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
2. Техничка школа ,,Драги Поповић”:
– Машинство и обрада метала
– Електротехника
– Геодезија и грађевинарство
– Саобраћај
Општина Косовска Каменица: 1 гимназија и 3 стручне школе
1. Гимназија:
– Природно-математички смер
– Друштвено-језички смер
2. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Хемија, неметали и графичарство
3. Економско-трговинска школа Гњилане – Делатност ван седишта – Партеш:
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
4. Медицинска школа:
– Здравство и социјална заштита
Општина Витина: 1 стручна школа
1. Техничка школа:
– Машинство и обрада метала
– Економија, право и администрација
ПРИЗРЕНСКИ ОКРУГ: 1 ГИМНАЗИЈА И 1 МЕШОВИТА ШКОЛА
Општина Гора – Драгаш: 1 мешовита школа
1. Економско-трговинска школа:
– Природно-математички смер
– Економија, право и администрација
– Трговина, угоститељство и туризам
Општина Ораховац: 1 гимназија
1. Гимназија Ораховац:
– Друштвено-језички смер
– Природно-математички смер
ПЕЋКИ ОКРУГ: 2 ГИМНАЗИЈЕ И 1 СТРУЧНА ШКОЛА
Општина Пећ: 2 гимназије и 1 стручна школа
1. Гимназија ,,Свети Сава”– Делатност ван седишта – Гораждевац:
– Општи тип гимназије
2. Економско-трговинска школа „Милева Вуковић” – Делатност ван седишта – Гораждевац:
– Економија, право и администрација
3. Гимназија ,,Свети Сава” – Делатност ван седишта – Осојане:
– Општи тип гимназије